Dobrovolnická mise v zahraničí hrazená z evropského rozpočtu přilákala již 775 českých účastníků. Jaké jsou jejich zkušenosti? Redakce EURACTIV.cz přináší příběh čtveřice z nich.
Next Generation EU, pokrizový fond, fond na oživení ekonomik, fond obnovy. To vše jsou označení finančního balíčku, se kterým EU přišla v reakci na koronavirovou krizi. Z čeho se skládá?
Mezinárodní obchod má za sebou turbulentní období. Čtyřletá éra amerického prezidenta Donalda Trumpa rozvířila obchodní spory s Evropou i Čínou, mezi klíčovými hráči mezinárodní scény tak panuje napětí. Zatímco dříve urovnávala neshody států Světová obchodní organizace (WTO), dnes jsou její možnosti omezené.
Na území třech států jižní Evropy se nachází až 44, 9 % ekologicky obhospodařované půdy v EU. Statistiky týkající se konzumace biopotravin jsou však opačné – vrchní příčky obsadily státy severní Evropy.
Evropská komise doporučila ČR reformovat důchodový systém. Češi totiž stejně jako ostatní Evropané stárnou a lidí v produktivním věku ubývá. Udržitelnost veřejných financí je tak ohrožena.
Dotace EU jsou spojené nejen s podvody a kauzami typu Čapí hnízdo. Podporu z evropských fondů získalo také více než 70 tisíc projektů, které pomáhají lidem v každodenním životě.
Do brexitu zbývá deset měsíců. Brusel a Londýn už vyřešily některé z potíží. Mimo jiné přistoupily na přechodné období, během kterého bude Británie nadále členem jednotného trhu a celní unie. Kde jinde panuje shoda a kde se vyjednávací týmy míjejí?