Označení původu potravin by mělo být jasnější, volají spotřebitelé

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Salvatore Vuono

Země původu je pro evropské spotřebitele klíčovým kritériem při nákupu potravin. Vyplývá to z průzkumu, který provedla Evropská organizace spotřebitelů (BEUC). Organizace proto doporučuje novelizovat pravidla EU pro označování potravin.

Pro evropské spotřebitele není jednoduché zjistit, odkud pochází potraviny, které nakupují. Informace o zemi původu totiž často nebývá na výrobcích, jež jsou prodávány na evropských trzích, uvedena. Povinnost uvádět zemi původu platí jen u některých typů potravin (EurActiv 20.4.2011).

Jedná se o olivový olej, ryby, hovězí maso, mraženou nebo čerstvou drůbež, která nepochází z EU, většinu čerstvé zeleniny a ovoce, med a vejce. U všech ostatních potravin je uvádění země původu dobrovolné.

Pokud výrobci na potravinách místo původu dobrovolně uvádějí, je i tak prakticky nemožné odhalit, zda byl výrobek v dané zemi vypěstován nebo pouze zpracován. Toho je příkladem nedávná kausa britských párků. Ty byly označeny jako „britské“, přestože byly vyrobeny z dánského vepřového masa.

K mystifikaci spotřebitelů výrobci dokonce používají různé obrázky, vlajky či symboly. Jak uvádí Monique Goyens, generální ředitelka Evropské organizace spotřebitelů, podobné praktiky, kdy je obal německého sýru feta popsán řeckým fontem nebo kdy jsou čínská rajčata označena italskými vlaječkami, jsou nepřijatelné.

Výsledky nového průzkumu Evropské organizace spotřebitelů (BEUC), který probíhal v Rakousku, Polsku, Švédsku a Francii, potvrzují dřívější zjištění evropského výzkumu (Eurobarometru). Na 70 % respondentů uvedlo, že země původu je pro ně důležitým faktorem při nakupování jídla.

„Spotřebitelé chtějí čím dál tím více vědět, odkud pochází jejich potraviny. Současný stav je ale spíše matoucí,“ sdělila na tiskové konferenci BEUC Ruth Veale.

Původ „EU“ nestačí

Průzkum také ukázal, že většina spotřebitelů chce znát konkrétní zemi původu a nespokojí se pouze s označením „EU“ a „non-EU“. To stačí pouze 10 % respondentů.

„Většina spotřebitelů se zajímá o původ, protože ho spojuje s kvalitou a bezpečností potravin,“ řekla Camille Perrin (BEUC). Dodala, že velká část účastníků průzkumu uvedla, že chce podporovat lokální zemědělství, ekonomiku a společnosti.

Nejvíce respondentů si pak přeje znát zemi původu u masa. Velký zájem o původ je také u ovoce, zeleniny, ryb, mléka a mléčných výrobků. V těchto případech by označení původu uvítalo 70-90 % spotřebitelů.

Od prosince 2014 by měla začít platit nová legislativa EU ohledně označování potravin. Jejím cílem bude zvýšit transparentnost o původu jídla, které se prodává na trzích EU. Rozhodnutí o její podobě by mělo padnout na konci roku 2013. Průzkum veřejného mínění tedy přichází právě včas.

BEUC doporučuje, aby bylo povinné uvádět zemi původu u všech typů masa, u mléka, u nezpracovaných surovin a u potravin z jedné ingredience jako je mouka nebo cukr.