Babiš se chce připojit k neoficiálnímu minisummitu o migraci

© Úřad vlády

ČR se také zúčastní neformálního summitu o migraci v Bruselu před oficiálním summitem EU příští týden. O migraci se bude jednat i na dnešním summitu V4, kam zavítá rakouský kancléř, který s Visegrádem sdílí podobný pohled na věc.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v neděli v Bruselu zúčastní neformální schůzky šéfů států a vlád několika členských zemí Evropské unie na téma migrace a azylové politiky. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem do Budapešti na summit Visegrádské skupiny (V4).

„Já určitě tam poletím, i když se to týká hlavně států, které samozřejmě jsou v první linii, kudy přicházejí ilegální migranti,” řekl premiér. Bojovat proti ilegální migraci je moje hlavní agenda, dodal.

Představitelé vybraných členských zemí se v Bruselu sejdou před summitem všech osmadvaceti států EU, který se bude konat příští čtvrtek a pátek.

Dnes se v Budapešti k premiérům V4 jako host připojí rakouský kancléř Sebastian Kurz, který má blízko k názoru čtveřice předsedů vlád na řešení migrační otázky. Pětice politiků by měla hovořit mimo jiné o prioritách nadcházejícího rakouského předsednictví v Radě EU. Jednou z nich je právě boj s nelegální migrací.