Studenti středních škol se mohou zúčastnit soutěže o bezpečnosti

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM pořádá soutěž nazvanou EuropaSecura. Studenti středních škol se během ní dozví řadu informací o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci.

EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti. První ročník této soutěže proběhne od listopadu 2007 do června 2008 a účastnit se jí mohou všichni studenti středních škol nebo zájmových center, kteří vytvoří tříčlenné týmy a mají chuť naučit se a zažít mnoho nového.

Soutěž probíhá ve třech kolech: základní kolo, krajské kolo a celostátní kolo. V celostátním kole studenti zažijí boj o přežití, tzv. survival, organizovaný ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR. Studenti, kteří uspějí ve všech kolech soutěže, budou mít příležitost účastnit se poznávacího zájezdu do Bruselu, sídla NATO a EU a belgického Monsu, kde se nachází vojenská základna NATO. Cenou pro celkové vítěze soutěže bude navíc jízda tankem s možností řídit ho v uzavřeném prostoru.

Soutěže se studenti mohou účastnit, pokud vytvoří tříčlenné družstvo a vyplní on-line přihlášku do 31. října 2007. 

Bližší informace a přihlášku naleznete na webové stránce www.europasecura.cz

Pořadatelem soutěže je Institut pro evropskou politiku EUROPEUM. Soutěž podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a na její organizaci spolupracují: Ministerstvo obrany ČR, Americké centrum v ČR a Úřad vlády ČR prostřednictvím portálu Euroskop a sítě Eurocenter.

Mediálním partnerem soutěže je EurActiv.cz.