Telička a Ježek zakládají nové politické hnutí HLAS

@ European Union 2019

Chtěli bychom přispět k tomu, aby naše země měla nejen v Evropě hlas, který bude více slyšet a bude hlasem rozumu, ambice a zodpovědnosti, říká Telička o novém hnutí.

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (ALDE) bude stát v čele nového politického hnutí. Prvním cílem hnutí HLAS je úspěch ve volbách do Evropského parlamentu, působit chce ale i na domaci politické scéně.

Telička zakládá novou politickou sílu ve spolupráci s kolegou z europarlamentu Petrem Ježkem (ALDE), sociologem Martinem Převrátilem a právníkem Alešem Novákem.

„Na české politické scéně těžko hledáme subjekt, který by nám vyhovoval zaměřením i personálně,“ vysvětlil Ježek vznik hnutí. Hnutí se nebrání spolupráci s ostatními prounijními silami a chce se profilovat jako středo-pravicové. Podle slov jeho zakladatelů uvítá ve svých řadách osobnosti, které dosud působily v jiných oblastech, ale i mladé tváře.

Ke vzniku hnutí vedla také nespokojenost se současnou politickou situací v ČR. V zemi podle hnutí HLAS dochází k oslabování demokracie, právního státu a rozdělování společnosti. A právě tomu chce Telička s Ježkem čelit.