Německo chce ženy ve vedení firem, zavede kvótu

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Ambro.

Na vedení velkých německých firem se bude od roku 2016 podílet více žen. Německá vláda kancléřky Angely Merkelové plánuje zavedení kvóty, která se má postarat o to, aby ve správních a výkonných radách sedělo minimálně 30 % žen. Kabinet věří, že opatření inspiruje i malé a střední podniky.

Německo trápí nízký počet manažerek na vedoucích pozicích velkých firem. Ve 160 společnostech, které operují na burzách, je podíl žen ve správních radách 18,9 % a ve výkonných radách 5,8 %. Vláda kancléřky Angely Merkelové se to rozhodla změnit.

Při projevu ve Spolkovém sněmu Merkelová oznámila, že se vláda dohodla na zavedení kvóty, která má zajistit 30% podíl žen ve vedení velkých německých firem. Skončily tak dlouhodobé spory uvnitř koalice, které vyvolal odpor ke kvótám zejména ze strany členů kancléřčiny CDU/CSU.

Nové opatření se bude týkat pouze velkých firem, které mají zaměstnanecké zastoupení ve svých správních a výkonných radách. Více než tři tisíce středně velkých společností se bude moct rozhodnout, kolik žen zaměstná na vedoucích místech.

Zavedení kvót v Německu odráží podobné snahy na evropské úrovni. Již v listopadu 2012 tehdejší komisařka pro spravedlnost Viviane Redingová navrhla směrnici požadující po firmám nejpozději do roku 2020 zaměstnat v nevýkonných radách nejméně 40 % žen. Návrh je však stále v jednání mezi Evropským parlamentem a Radou EU.

S navrhovanou směrnicí nesouhlasí některé obchodní organizace a také řada zemí, mimo jiné Česká republika, Velká Británie či Nizozemsko (EurActiv 17.9.2012).

Pohádka o nedostatku kvalifikovaných žen

I přesto, že EU chce do kvót zahrnout výjimky, německé pravidlo je neoblomné. Pokud firma nedosáhne požadované kvóty 30 %, volné místo ve správní nebo výkonné radě nemůže být zaplněno a vznikne tím „prázdná židle“. Ta bude snižovat hlasy ostatním členům jednotlivých rad.

Spolková ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež Manuela Schwesigová je přesvědčena, že zákon změní kulturu pracovního prostředí. Kvóta bude motivovat mladé ženy usilovat o co nejvyšší pozice.

Její kolega, spolkový minsitr spravedlnosti Heiko Maas doufá, že 30% kvóta bude nutná pouze z počátku. Později by vyšší podíl žen měl být považován za samozřejmý. „Pohádku o tom, že zde není dostatek kvalifikovaných žen, mohou vyprávět jen ti, co zamrzlí v minulém století,“ dodává Maas.

Autor: Marek Vondřích