Pospíšil možná povede TOP 09 do eurovoleb

Zdroj: ods.cz

Bývalý ministr spravedlnosti a někdejší místopředseda ODS Jiří Pospíšil možná obsadí přední příčky kandidátky TOP 09 do evropských voleb, které proběhnou na jaře. Údajně ho k tomu má přesvědčovat předseda „topky“ Karel Schwarzenberg. Pospíšil podle informací deníku Právo přijetí případné nabídky nevyloučil.

Evropské volby se blíží a politické strany (které to ještě neudělaly) hledají, kdo by je do nich vedl. Nejinak je na tom i TOP 09. Mezi novináři se šeptá, že otálení s oznámením lídra kandidátky má na svědomí samotný předseda strany Karel Schwarzenberg. Ten prý se snaží do čela listiny postavit nějakou známou osobnost. 

Podle informací deníku Právo by se jím mohl stát i někdejší ministr spravedlnosti a bývalý místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Nabídku z rukou knížete prý zatím nedostal, pokud by se tak ale stalo, uvažoval by o ní. 

„Pokud mně TOP 09 dá seriózní nabídku, tak o ní budu uvažovat. Teď ale přemýšlím, jak zdárně a čestně vyřešit svůj dluh ODS, takže to není na pořadu dne,“ řekl Pospíšil Právu.

Nebyl to žádný eurobijec v ODS

Nápad postavit Pospíšila, který minulý týden vystoupil z ODS, do čela kandidátky „topky“ nezavrhl ani předseda strany Schwarzenberg.

„To, že by mohl za nás Jiří Pospíšil kandidovat, je docela dobře možné,“ řekl již citovanému deníku.  

To, že ještě nedávno Pospíšil působil v barvách jiné politické strany, podle Schwarzenberga nepředstavuje překážku. Předseda TOP 09 se nepozastavuje ani nad tím, že postoj občanských demokratů k EU a evropské integraci se od proevropské TOP 09 liší.

„Pan Pospíšil nikdy nepatřil k největším eurobijcům v ODS, na to tam byli jiní,“ uvedl Schwarzenberg.

Jak již bylo řečeno, Jiří Pospíšil vystoupil z ODS minulý týden. Osudným se mu stal nedávný kongres ODS, kde neuspěl ve volbě místopředsedů. 

Krátce po jeho odchodu ze strany se v médiích objevily informace, že někdejší ministr stojí o spolupráci s poslaneckým klubem TOP 09. O vstupu do strany ale prý neuvažuje.

Kdo povede kandidátky do evropských voleb?