Falbr: Výběr Kellera do čela kandidátky ČSSD je dobrá volba

Jan Keller; zdroj: http://www.darius.cz/jankeller/; autor: Štěpán Kotrba

Podle grémia ČSSD by měl vést kandidátku sociálních demokratů pro volby do Evropského parlamentu levicový sociolog Jan Keller. Jak řekl redakci europoslanec Richard Falbr (ČSSD), jedná se o velmi dobrou volby. ČSSD by mělo kompletní kandidátku představit na přelomu ledna a února.

Grémium ČSSD dnes (17. ledna) navrhlo na post lídra kandidátky pro evropské volby sociologa Jana Kellera. Doporučil ho předseda strany a budoucí premiér Bohuslav Sobotka. O rozhodnutí informovalo ČTK.

„Sociolog Jan Keller byl navržen na kandidátku ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. I když pořadí na kandidátce ještě nebylo určeno, lze očekávat, že Prof. Keller bude figurovat na jednom z předních míst,“ řekl redakci europoslanec Libor Rouček.

„Jan Keller je jedna z našich nejvýraznějších nezávislých osobností s levicovými názory, která se velmi úspěšně prosazuje ve veřejném životě. Přitom se dlouhodobě shoduje s programovými prioritami ČSSD,“ uvedl Sobotka pro ČTK.

Falbr: Dobrá volba

Podle europoslance Richarda Falbra je výběr Jana Kellera velmi dobrá volba. „Jde o výjimečně vzdělaného a schopného člověka. Těším se na jeho účast v debatách před evropskými volbami,“ řekl EurActivu.

Falbr v minulých týdnech potvrdil stejně jako dalších pět europoslanců svůj zájem znovu kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. ČSSD by měla schválit finální podobu kandidátky na přelomu ledna a února.

Vzdělávání na prvním místě

Jan Keller je profesorem na Fakultě sociálních studií Ostravské Univerzity. Zabývá se sociologií a historií a je známý svými levicovými názory a kritikou neoliberalismu. V loňském roce mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy v oblasti vědy. Před rokem 1989 byl členem KSČ. 

V prohlášení uvedl, že se chce v Evropském parlamentu věnovat především školství a vzdělanosti.

„Chceme zůstat hybnou silou integrace a udržet evropský sociální model. Věřím, že Jan Keller bude úspěšným lídrem kandidátky ČSSD a pomůže nám tyto priority v Evropské unii prosadit,“ dodal Sobotka.

Volby do Evropského parlamentu se v České republice budou konat 23. a 24. května. Češi zvolí z celkových 751 poslanců a poslankyň celkem 21 zástupců.

Autor: Anna Kuznická