Výrobci tuzemáku mohou rumový éter používat dalších pět let. Chtějí mezitím dokázat, že je neškodný

© Shutterstock.com

Česko si v EU vyjednalo výjimku pro oblíbený tuzemák, respektive pro rumový éter, který do něj přidávají. Komise ho chtěla zakázat, protože může představovat nebezpečí pro lidské zdraví.

Výrobci tuzemáku budou moci dalších pět let přidávat do oblíbeného likéru rumové aroma, přestože může mít tato látka rakovinotvorné účinky. Udělení výjimky dnes potvrdila Evropská komise.

Změní se chuť tuzemáků kvůli hrozbě rakoviny? Sledujte video >>>>

„Naši zástupci při vyjednávání s Evropskou komisí o dalším možném používání rumového aroma v lihovinách argumentovali doložením tradice výroby v těchto nápojích,“ komentoval jednání ministr zemědělství v demisi Jiří Milek.

Výrobci tuzemáku by podle ministerstva mohli využít pětiletou lhůtu k tomu, aby nahradili rumové aroma jinou ověřenou látkou. České likérky ale chtějí v tomto období sehnat důkazy o tom, že dosud používaná látka není závadná.

Důkazy chybí už deset let

„Aroma je v této podobě užíváno více než 100 let a žádné jeho nežádoucí účinky nikdy prokázány nebyly,“ řekl ČTK generální ředitel Stocku Jan Havlis.

Dnešní rozhodnutí podle něj poskytne výrobcům dostatečnou dobu pro další analýzu aroma.

„Bude tak dostatek času prokázat EFSA (Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin) jeho nezávadnost, případně pro úpravu tak, aby vyhovovalo veškerým novým požadavkům EFSA a přitom splnilo i senzorické kvality požadované zákazníkem,“ dodal.

Jak ale dříve řekl redakci EURACTIV.cz europoslanec Pavel Poc (ČSSD S&D), diskuse o možných nebezpečných účincích rumového éteru se otevřela na základě deset let staré legislativy o látkách určených k aromatizaci.

Pavel Poc: Zprávu EFSA o rumovém éteru si nepřečetli ani ti novináři, kteří kauzu s tuzemákem u nás rozpoutali >>>>

Rumový éter tehdy nebyl zařazen mezi automaticky povolené látky, a měl být proto otestován, zda je v pořádku a neškodný pro lidské zdraví. Zatím se ale nenašly žádné důkazy, které by pochybnosti o bezpečnosti této látky potvrdily či vyvrátily.

https://twitter.com/CZSecStateEU/status/986180053825413122

Další firmou, která se v Česku specializuje na výrobu rumu, je jindřichohradecký Fruko-Schulz. Podnik se rozhodnutí Komise obával na tolik, že se již před jeho vydáním předzásobil.

„Udělali jsme tři čtvrtě milionu lahví na tři měsíce, abychom mohli trh zásobovat ještě postaru. Jsem rád, že budeme moc vyrábět tradiční výrobek tradiční metodou – jedeme tradiční recepturu, je desítky let stará,“ řekl ředitel firmy Josef Nejedlý.

Zakazuje nám EU potraviny? Odpověď najdete v našem seriálu #jasnovEU >>>>

Dnešní udělení výjimky vítá i Unie výrobců a dovozců lihovin, která se bude rovněž snažit dodat Komisi důkaz o tom, že rumový éter je lidskému zdraví nezávadný.

„Je potřeba říct, že nebezpečné látky jako furan jsou běžné v množství, jaké naleznete ve dvou panácích tuzemáku, například v instantní kávě, v zelenině, v ovoci. Najdete to zvláště v potravinách, které jsou konzervovány,“ uvedl pro ČTK výkonný ředitel Unie výrobců a dovozců lihovin Jaroslav Burkart.

Tuzemák je v Česku mimořádně populární, každá čtvrtá prodaná láhev lihoviny je právě tento alkoholický nápoj. Tuzemák vznikl koncem 19. století v Rakousku-Uhersku jako náhražka třtinového rumu z Karibiku.

Cukrovinky bez éteru

Výjimka se však nevztahuje na výrobce cukrovinek, kteří budou muset od 22. dubna rumový éter nahradit. Tradiční výrobky však ohroženy nebudou.

„Rumové aroma používáme minimálně. Když ho nebudeme smět do našich výrobků přidávat, problém to nebude. Místo toho budeme přidávat více rumu, tuzemáku nebo slovenského Leonu, stojí podobně jako rumové aroma,“ prohlásila spolumajitelka společnosti Perníkářství a cukrářství Erben z Miletína na Jičínsku Jaroslava Erbenová.