Hlavně zachovat tu správnou chuť. Jak se výrobci připravují na plánovaný zákaz rumového éteru?

© Shutterstock

Je to přibližně rok od chvíle, co měl v EU začít platit zákaz výroby tuzemáku s obsahem potenciálně nebezpečného rumového éteru. Ačkoliv si Česko v dubnu 2018 vyjednalo pětiletou výjimku, producenti na nic nečekali a rovnou se pustili do výroby alternativních aromat.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) označil aromatickou látku nazvanou rumový éter, díky které získává český tuzemák svou typickou chuť, za potenciálně nebezpečnou pro lidské zdraví už přibližně před deseti lety.

Studie úřadu poukazovala konkrétně na látku furan, která podle ní může být rakovinotvorná. „Je to látka, která se vyskytuje zpravidla v různých potravinách, ale evropský úřad jí označil jako nebezpečnou právě v aromatu, které se používá pro výrobu u nás populární lihoviny tuzemák,“ poznamenal výkonný ředitel Unie výrobců a dovozců lihovin Vladimír Darebník.

EU nastavila desetileté přechodné období, během kterého mohli výrobci dokázat, že éter do seznamu podezřelých látek nepatří. Nestalo se tak a období skončilo v dubnu loňského roku.

Česká vláda ovšem nakonec dokázala vyjednat delší lhůtu. „Výjimka byla prodloužena o dalších pět let s tím, že pokud bude rumový éter používán, musí být o tom zákazník informován textem na etiketě, která upozorní na možná specifická rizika spojená s používáním této látky,“ vysvětlil Darebník a dodal, že ministerstvo zemědělství zároveň vydalo speciální vyhlášku upravující národní legislativu.

Výrobci tuzemáku mohou rumový éter používat dalších pět let. Chtějí mezitím dokázat, že je neškodný

Česko si v EU vyjednalo výjimku pro oblíbený tuzemák, respektive pro rumový éter, který do něj přidávají. Komise ho chtěla zakázat, protože může představovat nebezpečí pro lidské zdraví. 

Dopad na celou výrobní síť

Velká popularita tuzemáku mezi Čechy způsobila, že většina výrobců dlouho před uplynutím lhůty začala intenzivně hledat alternativní rumové aroma, které by problematickou látku neobsahovalo.

„Vzhledem k novým pravidlům pro používání klasického rumového aroma a k tomu, že se řízení o prodloužení výjimky značně protáhlo, přešla naprostá většina výrobců na výrobu tuzemáku s analogy aroma,“ popsal současný stav Darebník. Alternativy mají podle něj smyslové vlastnosti velmi blízké původnímu aromatu, ale rumový éter neobsahují. K výpadku výroby na českém trhu prý proto nedošlo.

Konkrétně pro likérku Stock Plzeň-Božkov plánované změny údajně neznamenaly výraznou překážku. „V současné době žádné zásadní vlivy na naši společnost v této souvislosti neevidujeme,“ nechal se slyšet marketingový ředitel Tomáš Hejkal.

Ne všem se však situace zdá tak bezproblémová. Nová pravidla neovlivnila pouze likérky, rumový éter urazí poměrně dlouhou cestu, než se dostane jako součást tuzemáku spotřebitelům na stůl.

Konkrétní dopad je možné ilustrovat na společnosti Aromka Brno, která ve výrobní síti figuruje jako mezičlánek. Z rumového éteru vyrábí rumové aroma, které pak likérky do tuzemáku přidávají. Novinky způsobily brněnské firmě problémy. Podle jejího jednatele Jaroslava Bažanta došlo ke snížení odbytu rumového aromatu, s čímž souviselo snížení výroby. Zaměstnance musela Aromka začít využívat na jiných místech.

Plánovaný zákaz Bažant označuje jako „rumové divadlo“. „Jako divadlo to nazývám proto, že v minulosti se v jiných zemích EU furan využíval jako součást vstupní suroviny a nikomu to nevadilo,“ řekl kriticky.

Jeho kolegové okamžitě začali hledat optimální náhradu, a i nyní ve svém úsilí neustávají. „U v současnosti používaného aromatu je složka furanu potlačena na desetinu původních hodnot. Některá naše rumová aromata jsou bez furanu, ale jeho obsah má zásadní vliv na konečnou chuť výrobku,“ dodal pro EURACTIV.cz Bažant.

Další boj o název. Dopadne vaječný likér podobně jako tuzemský rum?

Před Vánoci se objevila zpráva o tom, že vaječný likér čeká v Evropské unii změna názvu. Problémem se stalo mléko, které podle výkladu evropského práva nemá vaječný likér obsahovat. Přestanou výrobci mléko do nápoje přidávat, anebo se vzdají současného označení?