Češi chtějí kvalitní potraviny i za cenu omezení levných dovozů. Považují zemi za „popelnici Evropy“

[© Shutterstock/Nestor Rizhniak]

Podle červnového průzkumu by drtivá většina Čechů zpřísnila požadavky na kvalitu potravin v zemi. Domnívají se, že zde končí ty nejhorší výrobky, kromě potravin i drogerie, oblečení nebo automobily. Problém je podle odborníků u nás, nikoli v bruselských regulacích.

Naprostá většina (97 procent) českých spotřebitelů chce, aby se zpřísnily kvalitativní parametry pro prodávané potraviny. Se zpřísněním, i kdyby to znamenalo omezení dovozu levných potravin, souhlasí 91 procent lidí. Ukázal to červnový průzkum veřejného mínění, který dnes na tiskové konferenci zveřejnil ředitel Sdružení českých spotřebitelů (SČS) Viktor Vodička. V průzkumu odpovídalo přes 800 respondentů.

Devět z deseti spotřebitelů (92 %) považuje různé složení výrobku v různých státech za nekalou praktiku. Nejčastěji se dvojí kvalita podle respondentů objevuje u potravin, drogerie, textilu nebo automobilů a pohonných hmot. Z průzkumu také vyplývá, že zhruba třetina Čechů nakupuje pravidelně v sousedních zemích.

Více než čtyři pětiny lidí pak považují Česko za „popelnici Evropy“.

Češi se učí nakupovat kvalitnější potraviny, na cenu jsou však stále citliví

Jak je na tom Česká republika s kvalitou potravin? Kdo tlačí na její postupné zvyšování a jakou roli v tomto ohledu sehrává Evropská unie?

Česko evropským odpadkovým košem

Kvalitu potravin vnímá spotřebitel podle předsedy správní rady sdružení Libora Dupala silně. Tomu podle něj odpovídá právě podpora tvrzení, že ČR je odpadním košem Evropy.

„Intenzita tohoto zjištění pro nás beze sporu určitým překvapením je, protože nemáme žádné důkazy o tom, že by Česko popelnicí Evropy bylo, a za podobné kategorické a zavádějící výroky nejsme rádi,“ dodal. Podle něj tento názor povzbuzují kampaně, ale i vyjádření českých politiků. Stát by podle Dupala mohl zavést přísnější podmínky pro hodnocení potravin.

„Problém je u nás, ne v Bruselu,“ dodal.

Video: Pizza jen s náhražkou sýra? Dvojí kvalita potravin v Evropě zůstává

Rybí prsty s menším obsahem masa u nás než v Německu nebo pizza, která obsahuje náhražku sýra, zatímco na Západě se prodává s mozzarellou. Jde jen o příklady výrobků, které jsou ve stejném obalu, ale na českém a západoevropském trhu mají různé složení.

Vláda v květnu odsouhlasila novely zákonů, podle kterých zboží pod stejným obalem bude muset mít v Česku stejné složení jako v jiných evropských státech. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ale nechal možnost, aby rozdíl v kvalitě mohl u výrobků být, pokud ho obchodník nebo výrobce zdůvodní „oprávněnými a objektivními“ skutečnostmi. Nově zakázaná praxe bude považována za nekalou obchodní praktiku s možnou pokutou až 50 milionů korun.

Více než polovina dotázaných průzkumu (56 %) s touto částkou jednoznačně souhlasí, dalších 36 % je spíše pro.

EU omezí „dvojí kvalitu“ zboží, úplně zakázaná ale nebude

Europoslanci dnes souhlasili s novými pravidly pro ochranu evropských spotřebitelů. Odhlasovaná směrnice se týká široké palety témat, mimo jiné tzv. „dvojí kvality“ zboží. V tomto ohledu však legislativa není tak přísná, jak Češi doufali.

Podle červnové studie Evropské komise se problém takzvané dvojí kvality potravin, tedy v různých státech Evropské unie stejně označených výrobků s odlišným složením, netýká jen zemí ve střední a východní části bloku.

Výsledky šetření ukázaly, že celkem devět procent z téměř 1400 potravinářských produktů se v různých zemích lišilo svým složením bez toho, že by byly odlišné přední části jejich obalů. Dalších 22 procent výrobků s odlišným složením mělo velmi podobné obaly.

Komise má nové důkazy o dvojí kvalitě potravin. Problém se týká východních i západních států

Evropská komise dnes zveřejnila výsledky celoevropských srovnávacích testů potravin. Celkem se testovalo 128 produktů, z toho 11 mělo napříč státy totožný obal, ale výrazně odlišný obsah.