Indie odloží summit s EU kvůli koronaviru

© Shutterstock

Indie dnes oznámila, že kvůli epidemii nového typu koronaviru odsouvá plánovaný summit s představiteli Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters. Indický premiér Naréndra Módí se měl s vrcholnými činiteli EU setkat v březnu v Bruselu. Nový termín zatím není znám.

„Obě strany se dohodly, že vzhledem k doporučení úřadů omezit cesty mezi jednotlivými zeměmi bude lepší přesunout událost na pozdější termín,“ komentoval situaci mluvčí indického ministerstva zahraničí.

V Indii byla nákaza koronavirem evidována u 30 lidí včetně 16 italských turistů, kteří cestovali autobusem ve skupině a navštívili šest indických měst. Nákaza se potvrdila také u jejich řidiče.

Podle místních médií v nemocnici v Džajpur byl hospitalizován 69letý infikovaný Ital, který dýchá s pomocí přístrojů.

Na letištích a v přístavech kvůli koronaviru indické úřady podle BBC podrobily 600 000 lidí kontrolám a 27 000 osob je věnována zvýšená pozornost. Zároveň dnes indická vláda oznámila, že z preventivních důvodů v Dillí do 31. března uzavře první stupně základních škol.

Nebezpečné dezinformace o koronaviru přibývají. EU je poprvé připravena použít systém včasného varování

Evropská unie v souvislosti s šířením dezinformací o novém koronaviru vůbec poprvé využila tzv. systém včasného varování (Rapid Alert System).