Přehled českých europoslanců: Na čem pracovali a co se jim podařilo?

© European Union, 2019

Českou republiku reprezentuje v Evropském parlamentu 21 poslanců. O co se během svého mandátu (2014 – 2019) zasloužili? Na jaké důležité legislativě pracovali? Následující přehledy k jednotlivým českým europoslancům obsahují souhrn jejich dosavadní práce.

 • Přehled českých europoslanců: Martina Dlabajová

  Články 06-05-2019

  Martina Dlabajová úspěšně kandidovala v roce 2014 za hnutí ANO, které se v Evropském parlamentu řadí k frakci ALDE. Je místopředsedkyní výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členkou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Europoslankyně chce svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Dita Charanzová

  Články 06-05-2019

  Dita Charanzová úspěšně kandidovala v roce 2014 za hnutí ANO, které se v Evropském parlamentu řadí k frakci ALDE. Je místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele. Europoslankyně chce svůj  mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Petr Ježek

  Články 06-05-2019

  Petr Ježek úspěšně kandidoval v roce 2014 za hnutí ANO, později jej ale opustil a stal se členem hnutí Hlas. Předsedal výboru pro finanční trestné činy a vyhýbání se daňovým povinnostem a je členem hospodářského a měnového výboru. Europoslanec chce svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Jan Keller

  Články 06-05-2019

  Jan Keller úspěšně kandidoval v roce 2014 za ČSSD, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci S&D. Je členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). V letošních volbách se rozhodl již nekandidovat. 

 • Přehled českých europoslanců: Jaromír Kohlíček

  Články 06-05-2019

  Jaromír Kohlíček se stal potřetí europoslancem v roce 2016, když dva roky po volbách nahradil v Evropském parlamentu zesnulého Miloslava Ransdorfa. Kohlíček je členem KSČM, která se řadí do frakce GUE/NGL a místopředsedou výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Europoslanec chce svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Kateřina Konečná

  Články 06-05-2019

  Kateřina Konečná úspěšně kandidovala v roce 2014 za stranu KSČM, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci GUE-NGL. Je členkou Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Europoslankyně chce svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Jiří Maštálka

  Články 06-05-2019

  Jiří Maštálka úspěšně kandidoval již po čtvrté v roce 2014 za stranu KSČM, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci GUE-NGL. Je členem výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) a výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Europoslanec v květnových volbách již kandidovat nebude.

 • Přehled českých europoslanců: Luděk Niedermayer

  Články 06-05-2019

  Luděk Niedermayer úspěšně kandidoval v roce 2014 za TOP09, která je v Evropském parlamentu součástí frakce EPP. Je místopředsedou hospodářského a měnového výboru (ECON) a členem zvláštního výboru TAX3 zaměřeného na daňové úniky, Europoslanec chce svůj mandát obhájit. 

 • Přehled českých europoslanců: Jiří Payne

  Články 06-05-2019

  Jiří Payne v roce 2017 z pozice nezvolené dvojky nahradil v Evropském parlamentu tehdejšího předsedu Strany svobodných občanů Petra Macha. Payne je členem výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), jeho strana se pak řadí do frakce EFDD. V letošních volbách již kandidovat nebude.

 • Přehled českých europoslanců: Pavel Poc

  Články 06-05-2019

  Pavel Poc úspěšně kandidoval v roce 2014 za ČSSD, která je v Evropském parlamentu součástí frakce S&D. Je místopředsedou výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Europoslanec chce svůj mandát obhájit. 

 • Přehled českých europoslanců: Miroslav Poche

  Články 06-05-2019

  Miroslav Poche úspěšně kandidoval v roce 2014 za stranu ČSSD, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci S&D. Je členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Europoslanec se nechystá svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Stanislav Polčák

  Články 06-05-2019

  Stanislav Polčák úspěšně kandidoval v roce 2014 za Starosty a nezávislé a TOP 09. V Evropském parlamentu je členem poslaneckého klubu EPP a zasedá ve výboru pro regionální rozvoj. Europoslanec chce svůj mandát obhájit. 

 • Přehled českých europoslanců: Jiří Pospíšil

  Články 06-05-2019

  Současný předseda TOP 09 Jiří Pospíšil patří se svou stranou v Evropském parlamentu do frakce EPP. Je členem výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO). Europoslanec chce svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Olga Sehnalová

  Články 06-05-2019

  Olga Sehnalová úspěšně kandidovala již podruhé v roce 2014 za stranu ČSSD, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci S&D. Je členkou výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Europoslankyně se chystá svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Michaela Šojdrová

  Články 06-05-2019

  Michaela Šojdrová úspěšně kandidovala v roce 2014 za stranu KDU-ČSL, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci EPP. Je členkou výboru pro kulturu a vzdělávání a výboru pro práva žen a rovnost pohlaví. Europoslankyně se chystá svůj mandát obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Jaromír Štětina

  Články 06-05-2019

  Jaromír Štětina úspěšně kandidoval v roce 2014 za TOP 09 a Starosty a nezávislé, kteří se v Evropském parlamentu řadí k frakci EPP. Je místopředsedou podvýboru pro bezpečnost a obranu a členem výboru pro zahraniční věci. Svůj mandát chce obhájit, tentokrát však za své hnutí ESO. 

 • Přehled českých europoslanců: Pavel Svoboda

  Články 06-05-2019

  Pavel Svoboda od roku 2014 v Evropském parlamentu reprezentuje KDU-ČSL, která patří do frakce EPP. Působí jako předseda výboru pro právní záležitosti (JURI) a svůj mandát chce v letošních volbách obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Pavel Telička

  Články 06-05-2019

  Pavel Telička úspěšně kandidoval v roce 2014 z hnutí ANO, které se v Evropském parlamentu řadí k frakci ALDE. Hnutí ale později opustil a založil vlastní politický projekt Hlas. Působí jako místopředseda Evropského parlamentu a je členem výboru pro dopravu a cestovní ruch. Svůj mandát chce v letošních volbách obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Evžen Tošenovský

  Články 06-05-2019

  Evžen Tošenovský úspěšně kandidoval v roce 2014 za ODS, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci ECR. Je členem výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Svůj mandát chce v letošních volbách obhájit.

 • Přehled českých europoslanců: Jan Zahradil

  Články 06-05-2019

  Jan Zahradil úspěšně kandidoval v roce 2014 za ODS, která se v Evropském parlamentu řadí k frakci ECR. Je předsedou Aliance konzervativců a reformistů v Evropě (ACRE) a v EP je místopředsedou výboru pro mezinárodní obchod. Svůj mandát chce v letošních volbách obhájit. Stal se také jedním z hlavních kandidátů na předsedu Evropské komise.

 • Přehled českých europoslanců: Tomáš Zdechovský

  Články 06-05-2019

  Tomáš Zdechovský úspěšně kandidoval v roce 2014 za KDU-ČSL, která je v Evropském parlamentu součástí frakce EPP. Je členem výbor pro rozpočtovou kontrolu a výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Svůj mandát chce v letošních volbách obhájit.