Jak levná akumulace energie a decentralizace změní českou energetiku?

Komerční obsah

Smart Energy Forum

Éra tradiční centrálně řízení energetiky končí.  Díky výraznému poklesu cen bateriových energetických skladovacích systémů (BESS) a poklesu investičních nákladů na nové velkokapacitní fotovoltaické elektrárny (FVE) pod úroveň  20 000 Kč/kWp přichází do České republiky nová éra decentrální energetiky.  Již brzy si firmy i občané díky nové „evropské legislativě“ budou moci svou elektřinu obchodovat, nebo sdílet mezi sebou.

Nový boom akumulátorů a solární energetiky

Díky poklesu cen BESS a FVE vznikají v České republice první projekty v oblasti moderní decentrální energetiky, která se během 3 let stane hybatelem změn v naší energetice. Důraz bude kladen na výrobu vlastní energie z obnovitelných zdrojů, zejména z FVE, a její akumulaci pro pozdější vlastní spotřebu, nebo k napájení elektromobilů.

Díky novým dotacím z programu OP PIK vzniknou již v letech 2019 – 2020 v České republice stovky nových decentrální zdrojů napájených solární energií a vybavených BESS. Dramatický pokles cen nových FVE však přibližuje dobu tzv. „výrobní parity“, kdy nové bateriové zdroje napájené solární energii se vyplatí stavět bez dotací. Budou totiž plně konkurenceschopné tradičním zdrojům z fosilních paliv.

Kde se inspirovat?

O nových trendech, vývoji, změnách v legislativě a technologických novinkách v oblasti akumulace energie a fotovoltaiky budou diskutovat přední zahraniční a domácí experti na konferenci a výstavě Smart Energy Forum (SEF) ve dnech 6.-7. listopadu 2018 v Praze. Detailní program odborných konferencí je uveden na www.SmartEnergyForum.cz.

Součástí „fóra“ je největší výstava domácích a firemních bateriových systémů, fotovoltaických panelů a dalších řešení pro energetickou soběstačnost firem i domácností. Přes 40 tuzemských i zahraničních výrobců zde nabízí možnost bezplatných konzultací návštěvníkům výstavy. Pro veřejnost je vstup na výstavu ZDARMA.

Celá akce je doplněna o možnost bezplatných testovacích jízd v elektromobilech (TESLA, Nissan, atd.). Českou premiéru zde bude mít nový elektromobil Jaguar I-PACE.

Nová éra české energetiky přichází. Inspirujte se na www.SmartEnergyForum.cz