Čeští dopravci se nových pravidel opět nedočkali. Europarlament o silničním balíčku nehlasoval

© Shutterstock

Nejistota českých dopravních firem trvá dál. Evropský parlament dnes o klíčové dopravní legislativě nehlasoval.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani zrušil dnešní plánované hlasování o nových pravidlech pro vysílání pracovníků v mezinárodní silniční dopravě. K takzvanému silničnímu balíčku totiž přišlo kolem 1600 pozměňovacích návrhů. Tajanimu takový krok umožňuje jednací řád.

Silniční balíček měl zavést nová pravidla pro kamionovou dopravu v EU. Obsahuje však kontroverzní ustanovení, na jejichž výsledné podobě se europoslanci nemohou dohodnout.

Jádrem sporu je především otázka, zda má i pro řidiče mezinárodní nákladní dopravy platit princip stejného platu za stejnou práci na stejném místě. Tento princip zavádí již schválená směrnice o vysílání pracovníků. Mobilní povaha práce řidičů se však od ostatních profesí liší, protože tito lidé za den často projedou i několik států. Směrnice o vyslaných pracovnících proto počítala s tím, že dopravní sektor bude řešit zvláštní legislativní úprava – tedy silniční balíček.

Německé mzdy pro české řidiče kamionů? Dopravním firmám hrozí, že je změny položí

Podle nových evropských pravidel by řidiči kamionů měli dostávat při cestách za hranice stejné mzdy, jako mají jejich zahraniční kolegové. Pokud tedy zaměstnanec české firmy pojede na pracovní výjezd do Německa, měl by dostávat stejnou mzdu jako němečtí pracovníci.

Speciální legislativu žádalo kvůli svým dopravcům Česko a další země střední a východní EU, ale také Portugalsko, Španělsko nebo Finsko. Cílem silničního balíčku mělo být nastolení pořádku v současné zmatené situaci, kdy členské země, například Německo, zavádějí vlastní protekcionistická opatření.

Zatímco zástupci členských zemí se již na kompromisu dohodli, v Evropském parlamentu se legislativu nedaří schválit.

„Promarnili jsme příležitost přijmout rozhodnutí, která jsou klíčová pro evropskou ekonomiku,“ komentovala situaci europoslankyně Martina Dlabajová (ANO, ALDE). Čeští dopravci podle ní nová pravidla potřebují, aby vyvázli ze současné právní nejistoty.

Silniční balíček se netýká pouze mezd řidičů, ale i pravidel pro odpočinek či pro kabotáže, tedy přepravu zboží na území jiného státu. Celkem se jedná o tři zprávy, na kterých pracoval dopravní výbor Evropského parlamentu. Výbor však podpořil pouze jednu z nich, a to právě pravidla pro kabotáž.

Tajani podle Teličky podlehl politickému tlaku

Dnes se očekávalo další hlasování, tentokrát celého pléna Evropského parlamentu. K tomu ale nakonec nedošlo, neboť předseda Parlamentu Antonio Tajani hlasování zrušil. Oficiálním důvodem je vysoký počet pozměňovacích návrhů, europoslanec Pavel Telička (HLAS, ALDE) však toto tvrzení zpochybňuje.

„Jakmile se rýsovalo, že balíček mobility projde, předseda EP v noci podlehl tlaku z některých frakcí a zrušil pod záminkou příliš vysokého počtu pozměňovacích návrhů hlasování,“ tweetoval Telička.

Europoslankyně Dlabajová odhaduje, že o pravidlech pro vysílání řidičů se bude znovu jednat již příští čtvrtek 4. dubna v Bruselu.