S botami na Jehličku

UPOZORNĚNÍ: Názor autora/autorů se nemusí shodovat s názorem redakce EurActiv.cz

Divadelníci, tanečníci, vydavatelé literárních časopisů na tiskové konferenci konané v rámci pražského Fóra pro kreativní Evropu dali ministrovi kultury Václavu Jehličkovi jasně najevo, co si myslí o snižování podpory pro kreativní umění. O protestu umělců píše komentátor Respektu Jaroslav Formánek.

Takový průběh tiskové konference si ministr kultury Václav Jehlička určitě nepředstavoval: kdykoli se sklonil k mikrofonu, v zadní části sálu se zvedl les rukou svírajících ochozené boty. Na Fórum pro kreativní Evropu, jež v rámci českého předsednictví EU minulý týden proběhlo v Praze, zkrátka ministr jen tak nezapomene.

Takový průběh tiskové konference si ministr kultury Václav Jehlička určitě nepředstavoval: kdykoli se sklonil k mikrofonu, v zadní části sálu se zvedl les rukou svírajících ochozené boty. Na Fórum pro kreativní Evropu, jež v rámci českého předsednictví EU minulý týden proběhlo v Praze, zkrátka ministr jen tak nezapomene. A nejen on. Vyhrocená situace s veřejným dotováním zdejší kultury překvapila i zahraniční novináře a hosty, kteří museli během tiskovky přihlížet svéráznému botovému protestu českých divadelníků, tanečníků či vydavatelů literárních časopisů, jichž se dotýká ministrova současná politika úspor.

Toto je pouze část textu, celý článek naleznete na stránkách Respekt.cz pod tímto odkazem.