SZPI: Nekvalitních potravin je v českých obchodech víc než dřív

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Nutdanai

Inspektoři potravinářské inspekce v českých obchodech stále častěji objevují špatně označené nebo nekvalitní potraviny, ukázala statistika. Není to prý ale způsobeno častějšími kontrolami. Obchodníci by měli podle inspekce věnovat kvalitě a bezpečnosti potravin větší pozornost.

Prohřešky proti zásadám bezpečnosti potravin jsou v českých obchodech častější, než tomu bylo dříve. Ukázala to statistika kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), na kterou upozornil deník Aktuálně.cz.

Zpracovatelé a prodejci přitom tvrdí, že čím dál častější zprávy o prodeji nekvalitních potravin jsou v médiích dramatizovány a že jde o důsledek častějších kontrol ze strany inspekce (EurActiv 2.7.2012).

Například podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Zdeňka Juračky se samotná kvalita zboží v obchodech nezměnila.  

„Počet kontrol vzrostl u všech obchodníků, a to v rozmezí od zhruba 50 do 500 %,“ řekl médiím v květnu. Inspektoři prý při svých kontrolách narazili na mnohem nižší počet pochybení než třeba v loňském roce. Podle jeho slov to naznačuje jediné: kvalita prodávaných potravin není tak špatná, jak se předpokládalo (EurActiv 29.5.2012).

Častější prohřešky

Celková statistika Státní zemědělské a potravinářské inspekce však ukázala rozdílné výsledky. Kontrol nijak výrazně nepřibylo, ale podíl nedostatků významně stoupl.

V minulém roce  SZPI provedla celkem 35 tisíc kontrol, z toho 25 tisíc v obchodech. Letos jich (při rozpočítání na část roku) zatím přibylo jen nepatrně.

Zatímco však loni nevyhovělo požadavkům na kvalitu 15 % kontrolovaných potravin, letos je to už více než 25 %. V roce 2010 přitom byly kontroly ještě častější (37,5 tisíce za celý rok), nekvalitních nebo klamavě značených výrobků však bylo jen asi 13 %.

Špatně značených nebo prošlých potravin je tak v českých obchodech skutečně víc než v minulých letech.

Nebagatelizovat výsledky

Některé obchodní řetězce působící na českém trhu v květnu podepsaly deklaraci, v níž se zavázaly k dodržování pravidel prodeje potravin a zkvalitnění prováděných kontrol. Podle Juračky tak reagovaly právě na množící se zprávy o nekvalitním zboží v českých obchodech (EurActiv 22.5.2012).

O nutnosti zlepšení kvality potravin jednali obchodníci v březnu i s ministrem zemědělství Petrem Bendlem, v květnu pak se zástupci SZPI. Zlepšení situace to však prý zatím nepřineslo.

„S politováním konstatujeme, že od společného jednání u kulatého stolu se situace v prodejnách významně nezlepšila,“ řekl šéf inspekce Jakub Šebesta.

Obchodníci by podle něj neměli výsledky kontrol zlehčovat: „Někteří představitelé obchodních řetězců včetně vedení Svazu obchodu a cestovního ruchu místo hledání cesty k nápravě naopak bagatelizují výsledky kontrol a usilují o omezení jejich medializace.“

Přísnější dohled

Jak také SZPI upozornila, včera (10. července) byla oficiálně spuštěna webová stránka, která zpřístupňuje konkrétní informace o nejakostních, falšovaných a nebezpečných potravinách v českých obchodech.

„Spotřebitel má informace o místě, kde byla provedena kontrola. Jsou zde i informace o tom, kdo potravinu vyrobil,“ citovala média ředitele odboru kontroly SZPI Jindřicha Pokoru.

Obchodníci spuštění webu uvítali. Za většinu prohřešků totiž podle jejich tvrzení mohou dodavatelé. „U jednoho řetězce bylo prohřešků od dodavatele zjištěno dokonce 91 procent," uvedl Juračka. 

Ministr Bendl by navíc rád zpřísnil postihy pro obchodníky, kteří při prodeji potravin klamou zákazníky. Podle návrhu, který chce ještě letos předložit vládě, by maximální sankce měly vzrůst ze současných tří až na deset milionů korun.

Pro menší obchodníky by to mohlo být podle Juračky vážné následky. „Je třeba říci, jestli má mít pokuta likvidační nebo výchovný účinek,“ podotkl. Pokuty by podle něj mohly být stanoveny například jako podíl na obratu dané společnosti.