Socialisté představili 3D kostku pro předvolební kampaň

Evropští socialisté dnes na počest zahájení předvolební kampaně do EP odhalili 3D kostku jako symbol jejich politických vizí.

Strana evropských socialistů (PES) představila několik vizuálních prvků s účelem zdůraznit poselství obsažené v jejím programu nazvaném „Lid na prvním místě: nový směr pro Evropu“.

„Volby do EP jsou víc než kdy předtím o volbě politické vize. Rozhoduje se mezi naší vizí pokrokářské Evropy (…) a konzervativní vizí zpátečnické Evropy,“ napsal předseda PES Poul Nyrup Rasmussen v úvodu programového prohlášení. Kostka má být neobyčejným a chytlavým symbolem letošní kampaně, sdělili EurActivu aktivisté PES.

„Domníváme se, že kostka vnese do kampaně ohromnou podívanou, uznání a zábavu,“ řekl jeden účastník kampaně. „Dejte někomu kostku a dotyčný jí bude otáčet, zkoumat a podivovat se nad jejím smyslem. Kostka je mnohostranná, stejně jako náš program. Různí lidé v něm spatří různé věci v závislosti na jejich úhlu pohledu.“

Evropští socialisté se netají svou hrdostí na své programové prohlášení, které předkládá jejich politické vize v jednasedmdesáti návrzích. „Náš program se na rozdíl od programu Liberálů zabývá krizí a je to jediný program, který obsahuje rovnoprávnost žen a mužů,“ uvedl mluvčí PES.

Všichni hlavní představitelé strany a aktivisté jsou s kostkou vyfotografováni. Španěl José Luis Rodríguez Zapatero, francouzska Martine Aubry, němec Franz Müntefering a další se zavázali využít kostku v kampaních jejich domácích stan.

Kostka je k dispozici v několika provedeních. Na zadní straně informačních letáků o programovém prohlášení bude její vystřihovací verze. Bude také možné ji stáhnout z internetových stránek PES, například jako spořič obrazovky. Nápis na kostce byl přeložen do každého z jazyků zemí EU.

Další nápady, které budou dnes představeny zahrnují fotografickou soutěž („Program v každém koutu Evropy“) a online fórum, které má vzbudit diskuzi o jednotlivých návrzích. Předseda Rasmussen a jiní vysoce postavení politici odstartují turné po evropských metropolích, aby promluvili k aktivistům, které chápou jako důležité zprostředkovatele poselství socialistů.