Ptejte se europoslance Libora Roučka

© European Union - European Parliament, Audiovisual Unit.

EurActiv.cz přináší online chat s místopředsedou Evropského parlamentu Liborem Roučkem. Své dotazy můžete europoslanci pokládat na stránkách EU4YOU.cz. Chat proběhne ve čtvrtek 10. března od 14:00.

Libor Rouček je místopředsedou Evropského parlamentu a je tedy funkčně nejvýše postaveným Čechem. Jde o zkušeného politika, který ve volbách v roce 2009 obhájil svůj mandát a podruhé se tak stal europoslancem za ČSSD. Rouček má bohaté zkušenosti i z české politiky. V letech 1998–2002 pracoval jako mluvčí vlády Miloše Zemana. Před svou evropskou misí byl navíc po dva roky poslancem českého parlamentu.

Libor Rouček se dlouhodobě věnuje mezinárodním vztahům. V minulosti z politických důvodů emigroval do Rakouska. Na vídeňské univerzitě studoval obor politické vědy a sociologie. Po studiích působil na univerzitě ve Washingtonu, Sydney a přednášel také v Pekingu. Byl také redaktorem Hlasu Amerika. Věděli jste, že v listopadu 1989 byl prvním redaktorem, kdo oznámil zprávu o znovuobnovení ČSSD?

V Evropském parlamentu je členem Strany evropských sociálních demokratů (PES) a zasedá ve Výboru pro zahraniční věci. Zajímá Vás názor předního europoslance na divoké události v Severní Africe? Vystupuje Evropská unie dostatečně aktivně při řešení severoafrických otřesů? Jak by měla Evropa řešit hospodářskou krizi? Blýská se Unii na lepší časy? Jak by EU měla řešit problém s nezaměstnaností? Měla by Česká republika přijmout euro? Na tyto a další otázky se ptejte v chatu s Liborem Roučkem, který proběhne ve čtvrtek 10. března od 14:00 hodin na webu EU4YOU.cz.

EU4YOU.cz je českou verzí společného projektu čtveřice „visegrádských“ portálů EurActiv.

Více informací naleznete naleznete také na stránkách europoslance Libora Roučka.