9 zemí včetně ČR se postavilo proti kvótám, návrh Komise mohou zablokovat

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Ambro.

Devět zemí včetně Německa, Švédska nebo České republiky se písemně zavázalo, že nepodpoří návrh Evropské komise pro zavedení kvóty, která by měla srovnat zastoupení obou pohlaví ve vedení firem. Počet signatářů je dostatečně velký k tomu, aby byl tento návrh zablokován. Uvedl to německý list Welt am Sonntag.

V listopadu letošního roku představila Evropská komise návrh směrnice, která by měla zaručit vyšší počet žen ve vedení velkých evropských firem (EurActiv 15.11.2012). Samotná myšlenka kvót však Evropu dlouhodobě rozděluje (EurActiv 17.9.2012).

Podle příznivců kvót je navrhovaná směrnice příliš měkká, protože se týká pouze přibližně 5.000 firem a navíc upřednostňuje ženy pouze v případě, kdy jsou výsledky kandidátů obou pohlaví u přijímacího řízení stejné. Z tohoto důvodu začalo například Bulharsko přehodnocovat svůj původně negativní postoj.

Nicméně jak uvedl německý týdeník Welt am Sonntag, zdá se, že odpůrců je stále dost na to, aby návrh direktivy nakonec v platnost nevešel.

„Nepodporujeme přijetí právně závazných pravidel pro ženy v dozorčích radách na evropské úrovni,“ stojí podle německého listu ve společném prohlášení 9 členských zemí Evropské unie.

Mezi signatáři nalezneme mimo jiné i Českou republiku, která patří k dlouhodobým kritikům navrhované směrnice. V minulosti se proti jejímu přijetí postavila jak vláda Petra Nečase, tak i poslanecký Výbor pro evropské záležitosti (EurActiv 15.2.2013).

Kromě Česka se podle zmíněného německého listu písemně zavázaly odmítnout návrh Evropské komise také Německo, Velká Británie, Švédsko, Dánsko, Nizozemsko, Estonsko, Litva a Maďarsko. Jedná se tedy o počet států, jejichž množství hlasů je dostatečné k zablokování této legislativy.

Návrh směrnice se týká společností, které mají mezi nevýkonnými členy řídících orgánů méně než 40 % žen. Ty budou muset provádět jmenování pracovníků na uvedené pozice na základě komparativní analýzy kvalifikací každého z kandidátů při uplatnění jasných, genderově neutrálních a jednoznačných kritérií. V případě stejné kvalifikace bude dána přednost kandidátu méně zastoupeného pohlaví.

Směrnice by se měla týkat pouze nevýkonných členů řídících orgánů společností kotovaných na burze, s výjimkou malých a středních podniků. Čtyřicetiprocentního podílu doposud méně zastoupeného pohlaví mezi nevýkonnými členy řídících orgánů by mělo být dosaženo do roku 2020. Státní podniky budou mít na dosažení cíle o dva roky méně.