Online chat s europoslancem Cabrnochem, nejen o evropském zdravotnictví

Europoslanec Mudr. Milan Cabrnoch; zdroj: www.cabrnoch.cz.

Od pátku 18. března budou mít čtenáři EurActivu možnost pokládat online dotazy europoslanci Milanu Cabrnochovi (ODS, ECR), který na ně bude odpovídat v pondělí 21. března od 10.00 na stránkách EU4YOU.cz. Poslanec se v Evropském parlamentu věnuje otázkám zdravotnictví, jeho elektronizace a zaměstnávání zdravotně postižených.

Mudr. Milan Cabrnoch (ODS) je poslancem Evropského parlamentu a člen frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR). Poslanecký mandát vykonává již v druhém funkčním období. Cabrnoch je členem Výboru pro sociální věci a zaměstnanost (EMPL) a Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI).

Milan Cabrnoch se věnuje problematice organizace zdravotnictví a souvisejícím tématům jak na půdě Evropského parlamentu, tak doma v České republice. Je spoluautorem koncepce zdravotnictví Občanské demokratické strany. Aktivní je i v oblasti elektronizace zdravotnictví (eHealth) a podílí se na projektu elektronické zdravotní knížky IZIP.

Europoslanec Cabrnoch se dále zabývá problematikou zaměstnávání zdravotně postižených a jako předseda a zakladatel Českého národního fóra proti osteoporóze usiluje o zvýšení povědomí o tomto onemocnění.

Zajímá Vás evropské zdravotnictví a jeho témata, jakými jsou například poskytování zdravotní péče v jiných členských zemích EU, udržitelnost systémů zdravotnictví, problematika léčiv nebo eHealth? Jak si české zdravotnictví vede ve srovnání se zahraničím? Jaké jsou aktivity EU v sociální oblasti a jak evropské státy řeší otázku zaměstnanosti zdravotně postižených?

Tyto a další otázky můžete europoslanci Milanu Cabrnochovi pokládat od pátku 18. března na stránkách EU4YOU.cz. Pan poslanec bude na Vaše dotazy odpovídat v online chatu v pondělí 21. března od 10.00.

EU4YOU.cz je českou verzí společného projektu čtveřice „visegrádských“ portálů EurActiv.

Více informací naleznete naleznete také na stránkách europoslance Milana Cabrnocha.