Kontrola potravin bude efektivnější, slibuje ministr Bendl

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Grant Cochrane

Novela zákona o potravinách by měla ministerstvu zemědělství udělit více pravomocí pro kontrolu kvality potravin a stravování. Mělo by totiž převzít některé kompetence ministerstva zdravotnictví. Tomu se změny nezamlouvají, ministr zemědělství Petr Bendl ale tvrdí, že kontrola potravin bude efektivnější a pohodlnější.

Ministerstvo zemědělství dnes (13. listopadu) představuje návrh novely zákona o potravinách. Úprava by měla vést ke zjednodušení a zkvalitnění kontroly potravin (EurActiv 1.10.2012). Zatímco v současné době se o kontrolu dělí s ministerstvem zdravotnictví, do budoucna by ji měl mít na starosti právě pouze úřad ministra Petra Bendla (ODS).

„Novela zákona o potravinách by měla tuto nejednotnost změnit,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál s tím, že jeho resort chce mít o kvalitě potravin větší přehled. Zároveň by to mělo „méně obtěžovat“ provozovatele prodejen a stravovacích zařízení. Různé typy inspekcí by mohly probíhat současně, protože kontroloři ministerstva zemědělství budou mít více pravomocí.

Ministr připomněl, že současný zákon o potravinách platí již 15 let. Česká republika tak prý nyní musí reagovat na změny v oblasti informování zákazníků nebo na potřebu přísnějšího hlídání pravidel.

„Musíme reagovat na zkušenosti, které máme například s polskou solí nebo jinými nekvalitními výrobky,“ dodal ministr s odkazem na letošní aféru s technickou solí z Polska (EurActiv 13.4.2012).  

Vyšší sankce

Pravidla by se měla sjednotit pro kontrolu výroby, distribuce i prodeje potravin. Ministerstvo zemědělství by nyní mělo kontrolovat i kvalitu a bezpečnost veřejného stravování. Tu mají dosud na starosti hygienici, a tedy ministerstvo zdravotnictví.

„My hygieně saháme na část jejích kompetencí. Navrhujeme, aby nám podřízené organizace nově prováděly úřední kontrolu v celém řetězci výroby a spotřeby potravin, tedy i v provozech stravovacích služeb otevřeného typu, v takzvané hostinské činnosti,“ potvrdil ministr zemědělství.  

Resort zdravotnictví by měl propříště kontrolovat pouze speciální zařízení, jako například stravovací provozy v nemocnicích nebo na školách. Ministerstvo zdravotnictví však se změnami nesouhlasí. Hygienici totiž musí kontrolovat mimo jiné doklady o zdravotním stavu pracovníků v potravinářství, což prý bez spolupráce lékařů nejde.

Novela zákona by měla také přinést přísnější postihy za klamání při prodeji potravin. Maximální sankce by mohly vzrůst ze současných tří až na deset milionů korun, sdělil Bendl v létě ČTK.  Obchodníci by také měli být více zodpovědní za zboží, které prodávají.   

O kvalitě potravin se v České republice v poslední době hovoří poměrně často. Mohou za to také množící se informace o prohřešcích na straně výrobců i prodejců potravin (EurActiv 11.7.2012).

I proto byl letos spuštěn nový web ministerstva zemědělství (MZe) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), který upozorňuje na nekvalitní a nebezpečné potraviny v českých obchodech (EurActiv 22.8.2012). Mezi prodejci a výrobci potravin však běží spory o to, kdo vlastně za horší kvalitu potravin může (EurActiv 19.7.2012).