Evropským úředníkům se platy nesníží, ale mají pracovat víc

Maroš Šefčovič, komisař pro meziinstitucionální vztahy a administrativu; zdroj: Evropská komise.

Žádné nové zaměstnanecké výhody, delší pracovní doba a stejný plat. To je scénář, který evropským úředníkům chystá místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. Cílem kroků, o nichž slovenský eurokomisař jedná s úřednickými odbory, má být vyšší efektivita evropské byrokracie.

„Nemůžeme se pohybovat v politickém a ekonomickém vakuu. Jsme veřejná správa Evropské unie a musíme občanům sloužit stejně jako národní veřejná správa,“ říká Maroš Šefčovič k reformě služebního řádu, kterou jeho kabinet představil začátkem léta.

Komisař chce úpravou služebního řádu ušetřit, a doufá proto, že úřednické odbory jeho návrh podpoří. Ještě letos by jej pak měly schválit členské státy a Evropský parlament.

Zatím poslední reforma potkala evropské úředníky v roce 2004. V kariérním řádu se tehdy objevil větší důraz na výkonnost, kariérní postup, přibyly nové pracovní metody, ale došlo i na zavedení prvků, které umožňují lepší kombinaci pracovního a rodinného života. Evropská pokladna díky tomu podle oficiálních údajů doposud ušetřila tři miliardy eur a dalších pět miliard by do roku 2020 ještě měla ušetřit.

„Pokud byste chtěli zjistit, v které národní veřejné správě došlo k realizaci tolika různých opatření, myslím, že byste hodně dlouho hledali místo, kde by to bylo tak komplexní,“ řekl Šefčovič EurActivu.

Změny, které jeho kabinet v červnu oznámil, předpokládají snížení počtu úředníků do roku 2017 o 5 %, a to v každé kategorii. Propouštění by se stejným způsobem mělo dotknout všech unijních institucí. Pracovní týden by se úředníkům prodloužil z nynějších 37,5 hodin týdně na 40 (přičemž plat by se jim za dodatečné hodiny nezvyšoval) a věk pro odchod do důchodu by vzrostl z 63 let na 65. Kancelářské a administrativní služby by navíc měli vykonávat smluvní dodavatelé.

„Řeknu vám, že jsme museli hledat velmi, ale opravdu velmi důkladně, abychom našli potenciální úsporná opatření,“ řekl Šefčovič. Vzhledem k tomu, že určitá část plánovaných kroků bude mít na euroúředníky velký dopad, jednání s odbory jsou podle komisaře velmi intenzivní.

„Je tam silný pocit, že už se na tom podíleli dost. Návrh ale vnímají jako vyvážený a doufám, že vzhledem k tomu, že si uvědomují, že podobné kroky se dějí i na národní úrovni ve většině členských států, jej podpoří,“ doufá komisař.

Víc by se mělo šetřit v oblastech, které momentálně nepatří mezi priority. Zatímco na hospodářskou a měnovou politiku, která má nyní v souvislosti s dluhovou krizí eurozóny vysokou prioritu, by mělo jít podle Šefčoviče víc, škrtat by se mohly například výdaje na zaměstnance IT. Přinejmenším by prý ale mělo dojít ke konsolidaci IT služeb napříč institucemi a měla by se zvýšit jejich efektivita.

Podle komisaře je třeba šetřit také na manažerských pozicích. „Můžu vás ujistit, že pokud za mnou kolega přijde s návrhem nové organizační struktury a bude požadovat navýšení počtu vedoucích pozic, pak budu nesmírně váhat a pravděpodobnost, že uspěje, je velmi, velmi nízká,“ uvedl a poznamenal, že velký podíl manažerských pozic má především Evropský parlament a Rada.

Musíme přilákat ty nejlepší

Na otázku, zda platy euroúředníků nejsou oproti platům v národní veřejné správě příliš vysoké, Šefčovič odvětil, že jejich výše by se měla porovnávat spíš s platy v mezinárodních institucích a v soukromém sektoru.

„Musíme zaměstnávat nejlepší právníky – a to je oblast, kde soutěžíme se soukromým sektorem, kde jsou platy v porovnání s Komisí naprosto nesrovnatelné. Musíme zaměstnávat nejlepší světové IT specialisty,“ uvedl komisař s tím, že úředníci musí být experty v oblasti, v níž působí, musí hovořit třemi jazyky a musí být ochotni pracovat mimo svou zemi.

A to podle něj něco stojí. „Můžu vám říci, že s nabíráním vysoce kvalifikovaných zaměstnanců ze zemí, kde jsou vysoké platy, máme opravdu velký problém.“

„Nechci říkat, o které země jde, ale během posledních měsíců několik uchazečů z ekonomik, kde jsou platy vyšší, odmítlo ředitelský post, protože doma ve veřejné správě dostanou víc,“ uvedl Šefčovič.

Celý rozhovor si můžete přečíst v angličtině pod tímto odkazem.