Volby 2013: Evropa v programech českých politických stran

Zdroj: WikimediaCommons.org, autor: Packa.

Tento článek je součástí Special reportu: Nové priority evropské politiky ČR

Jaký bude vztah České republiky v EU? Vstoupí země do eurozóny? Jak se jí bude dařit čerpat evropské prostředky? Jaký bude vztah nové vlády a prezidenta Miloše Zemana? Na tyto otázky (a spoustu dalších) najdete odpovědi v sérii devíti rozhovorů s lídry českých politických stran. Jednotlivá interview vznikla v předvečer voleb do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013.

Je známo, že tématika Evropské unie předvolebním kampaním příliš nedominuje. Pokud si projdeme programy jednotlivých stran, zjistíme, že ani letošní volby nejsou žádnou výjimkou. EurActiv se proto rozhodl zaměřit se na názory jednotlivých stran na evropské otázky důkladněji.

Odpovědi najdete v celkem devíti rozhovorech s politickými lídry stran, které mají podle průzkumů veřejného mínění šance dostat se do Poslanecké sněmovny. Povídali jsme si s Miroslavem Kalouskem (TOP 09), Tomiem Okamurou (Úsvit přímé demokracie), Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL), Věrou Jourovou (ANO, bude líp), Miroslavou Němcovou (ODS), Ondřejem Liškou (Strana zelených), Jiřím Maštalkou (KSČM), Františkem Luklem (SPOZ) a Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

Rozhovory budou doplněny i články.

Všechny texty (články a rozhovory) naleznete v archivu obsahové sekce ČR v Evropské unii a také na tomto místě. 

Rozhovory:

Články: