SPECIAL REPORT: Evropské dny kolorektálního karcinomu: Prevence a screening

zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: stockimages.

Česká republika patří mezi země s nejvyšším výskytem kolorektálního karcinomu v populaci a také ke státům, kde na toto nádorové onemocnění zemře nejvíce lidí. Co je nutné udělat proto, aby se tato čísla snížila?

Odpověď na výše položenou otázku se mj. pokusili nalézt účastníci již druhého ročníku konference s názvem II. Evropské dny kolorektálního karcinomu: Brno 2013 –  prevence a screening, která se na konci dubna 2013 konala v Brně.

Redakce EurActiv.cz se jí také zúčastnila a ve spolupráci s Kanceláří europoslance Pavla Poce připravila několik článků a rozhovorů.

V jednom z nich se tak můžete dozvědět, proč je konání podobných akcí důležité a jak mohou přispět k prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. V jiném si zase lze přečíst o tom, že pravidelné prohlídky u lékaře jsou sice nutností, s prevenci nádorových onemocnění ve střevě a konečníku se ale musí začít mnohem dříve a především každý sám u sebe. Nechybí ani rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se prevenci kolorektálního karcinomu věnují.

Všechny články a rozhovory, o kterých byla řeč, si můžete přečíst pěkně pohromadě na této stránce.

Hezké čtení přeje

Lucie Bednárová, šéfredaktorka EurActiv.cz

Články:

Rozhovor: