SPECIAL REPORT: 20 let vnitřního trhu (1992-2012)

zdroj: FreeDigitalPhotos.net.

V roce 2012 uplynulo 20 let od doby, kdy došlo k završení mnohaletého integračního úsilí a kdy se naplnění základních svobod – volného pohybu zboží, služeb, kapitálu a osob – stalo skutečností. Jak se ale ukazuje, přes řadu výhod, které společný trh občanům a firmám do dnešní doby přinesl, řada překážek přetrvává. Volný pohyb služeb je realitou pouze u některých profesí, vzájemné uznávání odborných kvalifikací nefunguje na sto procent a jednotný trh v online prostředí zatím stále zůstává hudbou budoucnosti.

EurActiv.cz k 20. výročí vnitřního trhu připravil s podporou Zastoupení Evropské komise v ČR Special Report. Po dobu jednoho týdne jsme se Vám snažili přiblížit, jak přínosy společného evropského trhu vnímají politici, úředníci, podnikatelé, průmyslové asociace a političtí analytici. Ptali jsme se jich také na to, jak odstranit bariéry, které hladkému fungování trhu stále brání.

V tomto krátkém článku bychom Vám rádi nabídli přehledně všechny články a rozhovory, které jsme během týdne 15-19. října 2012 k vnitřnímu trhu připravili. Pro zájemce připojujeme navíc ke stažení i PDF verzi.

Přeji Vám pěkné čtení.

Jan Vitásek, vydavatel EurActiv.cz

Články:

Rozhovory:

PDF verze je ke stažení zde