Nadešla chvíle pravdy, varuje Barnier. Dohoda mezi EU a Británií musí být hotová do neděle, požadují europoslanci

Hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier na dnešním plenárním zasedání Evropského parlamentu v Bruselu [© European Union 2020]

Na vyjednání dohody Evropské unie s Británií zbývají poslední hodiny, její osud je však stále nejistý. Poslancům Evropského parlamentu to dnes řekl hlavní unijní vyjednávač Michel Barnier, podle něhož se oběma stranám dosud nepodařilo překonat poslední zbývající rozpory.

Europoslanci přitom požadují, aby úmluva o budoucích obchodních a dalších vztazích byla na světě nejpozději do neděle, jinak ji do konce roku nehodlají schválit. Musí totiž mít nějaký čas na prostudování dohody, potenciálně na její přeložení z angličtiny do dalších 23 oficiálních unijních jazyků.

„Nadešla chvíle pravdy. Zbývá nám velmi málo času, na vyjednávání máme k dispozici již jen hodiny, pokud chceme, aby dohoda vstoupila v platnost 1. ledna,“ prohlásil dnes Barnier na plénu EP.

https://twitter.com/europarlAV/status/1339910453393297408

Úspěšnému dokončení rozhovorů, které obě strany vedou od lednového britského odchodu z evropského bloku, stále brání zejména spory okolo rybolovu a pravidel hospodářské soutěže. Do konce přechodného období pro vyjednání a schválení dohody přitom zbývají necelé dva týdny.

Barnier dnes podle agentury Bloomberg podmínil přístup na jednotný trh volným přístupem unijních rybářů do britských vod. Na přesných podmínkách se ale obě strany zatím nedohodly.

V obchodních jednáních mezi EU a Británií nastal mírný posun. Vyhráno ale stále není

Během pondělí vyplynulo na povrch několik neoficiálních informací o možných průlomech v klíčových bodech jednání o obchodní dohodě mezi EU a UK. Jejich konec je však nadále v nedohlednu. Do konce přechodného období zbývá 16 dní.

Obě strany nadále trvají na svých pozicích

Barnier dnes podotkl, že Londýn stále nevyšel vstříc požadavkům EU týkajícím se standardů britského zboží mířícího na unijní trh. Zlomovým tématem rozhovorů pak podle něj zřejmě budou práva na rybolov v britských vodách, jichž se rybáři z unijních zemí nechtějí vzdát.

„Musíme být připraveni na všechny možnosti,“ dodal Barnier s tím, že výsledek jednání nelze předpovědět.

Britský premiér Boris Johnson ve čtvrtek večer po telefonátu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou prohlásil, že Británie neustoupí ve snaze „kontrolovat přístup do svých vod“. Zopakoval také, že pokud EU významně nezmění pozici, dohoda pravděpodobně nebude.

Oba politici se přitom shodli, že i když dosažení shody považují za obtížné, jejich týmy budou jednat do poslední možné chvíle.

Europarlamentní deadline i pozitivní kroky

Europoslanci, jejichž souhlas je pro uplatnění dohody nutný, si přitom ve čtvrtečním prohlášení lídrů parlamentních skupin vymínili, že dohoda musí být hotova do neděle. Pouze v tom případě jsou ochotni svolat na konci roku mimořádnou schůzi a úmluvu schválit.

Europoslanci dnes schvalovali sérii opatření navržených Evropskou komisí, která mají zabránit chaosu v letecké či silniční dopravě v případě rozchodu bez dohody. Návrhy mají do poloviny příštího roku zajistit plynulé letecké a silniční spojení mezi EU a Británií a také na rok zachovat dosavadní uspořádání rybolovných práv. Podmínkou pro jejich uplatnění je, aby obdobná pravidla přijala i britská strana.

Jednání o budoucích vztazích EU s Británií jde do tuhého. Komise předložila plány pro případ nedohody

Včerejší večeře britského premiéra a předsedkyně Komise průlom v rozhovorech o budoucích vztazích EU se Spojeným královstvím nepřinesla. Přestože někteří neztrácejí naději v dosažení dohody, Komise i premiér Johnson dnes vyzvali k započetí příprav na černý scénář.

Řada poslanců na dnešním plenárním zasedání v Bruselu přivítala také čtvrteční potvrzení výstupové dohody, která mimo jiné poskytuje záruky týkající se práv občanů a míru na irském ostrově.

https://twitter.com/MarosSefcovic/status/1339849779690549248

Žádné dodatečné schvalování, varují europoslanci

Diplomaté některých unijních zemí už zmínili možnost, že by dohoda mohla začít platit v rámci takzvaného předběžného provádění i bez souhlasu parlamentu, který by ji mohl schválit až dodatečně v lednu. Tato možnost se však řadě poslanců nelíbí, neboť jim podle nich výrazně ztěžuje případné odmítnutí smlouvy.

„Evropský parlament byl trpělivý, ale demokracii nemůže a nebude svazovat britská nezodpovědnost,“ prohlásila socialistická europoslankyně Kati Piriová, která stejně jako řada dalších kolegů odmítla možnost dodatečného schvalování dohody.

Většina poslanců v diskusi vyzývala britskou vládu, aby změnila přístup k jednáním, ustoupila ve zbývajících sporných bodech a předešla tím zbytečným škodám. To samé nicméně požaduje Británie od Unie.

Ne všichni jsou ale tak skeptičtí. Europarlamentní koordinátor pro brexitové záležitosti Guy Verhofstadt věří, že vyjednávání dohody skončí úspěchem.

„V politice se vždycky všechno děje až na poslední chvíli,“ myslí si belgický europoslance s odkazem na dohodu, která může být stejně jako řada dalších politických záležitostí i na unijní úrovni uzavřena za minutu dvanáct a to možná i doslova.

Přípravy na nový rok

Pokud se sedmadvacítka evropských zemí do konce roku nedomluví s Británií na uspořádání budoucích obchodních vztahů, zkomplikují od ledna obchod přes Lamanšský průliv cla a kvóty. To bude podle ekonomů další rána pro hospodářství stižené koronavirovou krizí.

Francouzský přístav Calais je připraven vrátit se od ledna k celním formalitám při obchodování mezi Evropskou unií a Británií. Pokud budou firmy správně vyplňovat celní protokoly, žádný chaos ani kolony kamionů, kterých se nyní všichni obávají, tam nehrozí. Řekl to dnes šéf přístavu Jean-Marc Puissesseau. Británie by měla na konci tohoto měsíce opustit celní unii s EU.

„Brexit není synonymem chaosu. Brexit není synonymem pro zablokování dopravy,“ řekl Puissesseau v rozhovoru s agenturou Reuters. „Pokud budou celní protokoly předkládány tak, jak by měly, tak nevidím problém,“ dodal. Calais je největším přístavem ve Francii pro silniční dopravu nákladů při cestě na britské ostrovy.

Konflikt na irském ostrově je pro tentokrát zažehnán. O další spolupráci mezi EU a Británií se jedná dnes večer v Bruselu

Britská vláda upustila od kontroverzních částí zákonů o vnitřním trhu a daních, které porušovaly zejm. Protokol o Irsku/Severním Irsku. Stalo se tak díky dořešení otázek nad implementací výstupové dohody. Nový posun v brexitové sáze může přijít dnes večer.

Úderem půlnoci na 1. ledna budou firmy muset začít znovu předkládat celní deklarace, bez ohledu na to, zda se EU s Británií do té doby na uspořádání obchodních vztahů dohodne, anebo ne.

Firmy, které převážejí zboží mezi EU a Británií, varovaly před dopady na dodavatelské řetězce zejména u rychloobrátkového zboží, což je zejména ovoce a zelenina.

Trasa z Calais do britského Doveru je nejkratší námořní cestou mezi EU a Británií. Měří jen 37 kilometrů. V Calais se odbaví zhruba dva miliony nákladních aut ročně a přístav investoval šest milionů eur (více než 156 milionů Kč) do infrastruktury, aby mohl obnovit tvrdou hranici.

Blíží se nový začátek pro staré přátele. Jak bude vypadat, neví ani EU ani Británie. Někteří v dohodu věří, jiní už nikoliv

Krach jednání EU s Británií je v současnosti pravděpodobnější než dosažení dohody, myslí si šéfka Komise. Někteří lídři zemí EU však nadále věří v dosažení dohody. Ať tak či onak, za necelé tři týdny nastane nový začátek pro obě strany.

Francouzské celní úřady přiznávají, že nemají ponětí, kolik firem z Portugalska na západě bloku po Rumunsko a Polsko na východě EU bude připraveno na konfrontaci s hromadou byrokracie, když se budou pohybovat přes nově zavedenou hranici mezi EU a Británií. Francouzská federace nákladních dopravců FNTR uvedla, že zpoždění budou znamenat další náklady, které sníží už tak velmi nízké obchodní marže.

„Budeme v centru problémů, které se objeví v prvních týdnech,“ řekla Isabelle Maitreová z FNTR. Tato federace zastupuje dopravní firmy. „Když jsou kamiony na cestě, je to známkou toho, že ekonomika funguje,“ dodala. Některé logistické firmy se dokonce snažily vyjednat si ve smlouvách nějakou formu ochrany před dopady zpoždění kvůli nově zavedeným kontrolám na hranici.

Když ale šéf přístavu v Calais poznamenal, že vše je připraveno, byla na silnici vedoucí k přístavu dlouhá řada kamionů. Britské firmy se totiž snaží předzásobit před 1. lednem, než začnou nová pravidla platit.