Do Británie míří málo pracovníků z EU, firmy reagují zvyšováním mezd

© Pixabay

Podniky ve Velké Británii mají nedostatek pracovníků ze zemí EU a musí tak zvyšovat nástupní mzdy, píše The Guardian s odkazem na rozsáhlý průzkum. Podle náborové firmy Adecco Group je na vině plánovaný odchod Británie z EU.

Organizace Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) uvádí, že počet evropských zájemců o práci klesá od loňského léta na pracovních postech všech úrovní. Až 40 % zaměstnavatelů mělo v minulých 12 měsících problémy s obsazením volných pozic. Největší potíže jsou ve zdravotnictví a pohostinství.

Podle oficiálních údajů loni přišlo do Británie z ostatních zemí EU 101 tisíc lidí, což je nejmíň od roku 2013. Počet zájemců o jedno pracovní místo na nekvalifikované pozici loni poklesl z 24 na 20, v případě středně kvalifikovaných postů pak z 19 na 10.

Kvůli brexitu hrozí Británii odchod výzkumníků, tvrdí studie

Evropské fondy hrají v britském univerzitním výzkumu důležitou roli. Zatím není jasné, jak Spojené království nahradí jejich výpadek po odchodu z Evropské unie.

Půlka z podniků, které mají problémy najít zaměstnance, zvýšila nástupní mzdy. Gerwyn Davies z CIPD řekl, že oficiální údaje ukazují loňský významný pokles počtu lidí přicházejících do Británie za prací z ostatních zemí EU, což vytváří tlak na podniky závislé historicky na zahraničních zaměstnancích.

Alex Fleming z náborové firmy Adecco Group řekl, že s blížícím se brexitem se začíná projevovat nedostatek talentovaných lidí a zvyšuje se konkurence na pracovním trhu. „Na podnikatele tak roste tlak, aby nabídli nejen výhodnější mzdy, ale také dodatečné výhody,“ vysvětlil Fleming.

Jednání o brexitu je zase o krok dál. Na téměř 80 procentech rozvodové dohody se již Unie s Brity shoduje

Tento týden opět jednala Unie s Británií o brexitu. Obě strany vyjádřily zájem o budoucí spolupráci v bezpečnostní oblasti. Neshody však panují v otázce cel a dalších poplatků po roce 2020, jasno není ani o irských hranicích.