Přehled českých europoslanců: Stanislav Polčák

© European Union, 2019

Stanislav Polčák úspěšně kandidoval v roce 2014 za Starosty a nezávislé a TOP 09. V Evropském parlamentu je členem poslaneckého klubu EPP a zasedá ve výboru pro regionální rozvoj. Europoslanec svůj mandát obhájil i ve volbách v roce 2019.

Během svého mandátu pracoval jako stínový zpravodaj na třech legislativách. V roce 2015 to byla zpráva o evropských strukturálních a investičních fondech a řádné správě ekonomických záležitostí: pokyny k uplatňování článku 23 nařízení o společných ustanoveních, dále pak zpráva o minimálních požadavcích na ochranu králíků chovaných pro hospodářské účely z ledna roku 2017 a nejnovější zpráva o provádění sedmého akčního programu pro životní prostředí, 2018.

„Působil jsem v zemědělském výboru a především v regionálním výboru, přičemž do obou těchto oblastí jde 40 % prostředků z evropského rozpočtu. Právě těmto každodenním politikám se chci věnovat,“ uvedl Polčák v rozhovoru pro EURACTIV.cz.

Stanislav Polčák: Střet zájmů premiéra ČR je v Evropě dosud nevídaný. Musí být co nejdříve vyřešen

Proč by měl švédský, francouzský nebo španělský daňový poplatník posílat své peníze do evropského rozpočtu, aby je dostával český miliardář? Nemá to žádnou logiku, říká europoslanec Stanislav Polčák.

Poslanec se zaměřoval zejména na rozvoj krajů a obcí, velkým tématem je pro něj také řešení současného problému sucha. V ČR působí také jako předseda Sdružení místních samospráv, a to již od roku 2015.