Přehled českých europoslanců: Pavel Poc

© European Union 2019

Pavel Poc úspěšně kandidoval v roce 2014 za ČSSD, která je v Evropském parlamentu součástí frakce S&D. Byl místopředsedou výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Europoslanci se jeho mandát nepodařilo ve volbách 2019 obhájit.

Během svého pětiletého mandátu byl zpravodajem textu o přípravcích na ochranu rostlin, v červenci roku 2017. Jako stínový zpravodaj pracoval v listopadu 2018 na zprávě o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci a zprávě o nových potravinách v roce 2014.

„Z pozice stínového zpravodaje S&D se mi podařilo prosadit například, že data o pesticidech, barvivech, potravinářských aditivech, GMOs a jiných schvalovaných látkách už se nebudou nesmyslně utajovat, že studie, které prokazují škodlivé účinky, se nebudou moci dál zametat pod koberec,“ uvedl pro server Programy do voleb.

Pavel Poc se tedy ve své práci zaměřoval zejména na oblast zdraví. Byl za to také opakovaně nominován na cenu MEP Awards.

Pavel Poc: Propad sociální demokracie? To rozhodně odmítám. Na politické scéně máme své místo

Volby, budoucnost sociální demokracie, ale také zdraví Evropanů a povolování pesticidů. Nejen o těchto tématech hovořila redakce EURACTIV.cz s europoslancem Pavlem Pocem.

Pavel Poc je lídrem ČSSD pro květnové eurovolby. Poslancem Evropského parlamentu je již od roku 2009 a v současné době …

„Za svůj osobní úspěch považuji výsledky mnohaleté komplexní práce v oblasti povolování pesticidů a látek v oblasti potravního řetězce,“ vyzdvihl Poc. Povolování pesticidů se věnoval mimo jiné v rámci zvláštního výboru Evropského parlamentu, který vznikl v návaznosti na kauzu týkající se kontroverzní látky glyfosát.

Europoslanec se také intenzivně věnoval tématu antimikrobiální rezistence či zlepšování životních podmínek zvířat.

Brusel omezuje používání antibiotik. Bakterie jsou vůči nim čím dál odolnější

Antibiotiky se dnes léčí i nemoci, které se jimi účinně neodstraní. Navíc se ve velkém podávají hospodářským zvířatům. Zdraví škodlivé bakterie se kvůli tomu stávají rezistentními, což může v budoucnu ohrožovat více lidských životů než třeba rakovina.