EurActiv.cz otevírá novou sekci Rozhovory

EurActiv.cz, člen prestižní sítě portálů EurActiv otevřel 25. září 2007 novou obsahovou sekci Rozhovory. Čtenáři portálu v ní budou moci nalézt aktuální rozhovory s domácími i zahraničními osobnostmi, které aktivně ovlivňují evropské dění.

EurActiv.cz dnešním dnem otevírá novou obsahovou sekci Rozhovory. Jejím cílem je nabízet čtenářům interview s osobnostmi, které aktivně ovlivňují evropské dění či významně přispívají k diskusi o podobě evropských politik.

V České republice nemá dosud diskuse o evropských tématech vybudovanou pevnou pozici – Evropskou unii stále velký počet občanů považuje za něco cizího a vzdáleného a neuvědomuje si, že veškerá opatření, která jsou na evropské úrovni přijata mohou ovlivnit také Češi, ať již na nejvyšší politické úrovni, tak v rámci různých výborů nebo účastí v konzultačních procedurách.

K tomu, abychom mohli evropské politiky úspěšně ovlivňovat je ale zapotřebí konzistentního přístupu, který odráží zájmy české společnosti. Dlouhodobým záměrem portálu EurActiv.cz je poskytování prostoru pro diskusi, která by k nalezení takového konzistentního přístupu vedla. K rozvoji této diskuse má přispět i nová sekce Rozhovory.

„Přestože rozhovory nejsou na portálu EurActiv.cz zcela nové, vytvořením samostatné sekce jim chceme dát prostor, které si podle našeho názoru zaslouží. Oproti dřívějšku, kdy značnou část uveřejněných rozhovorů tvořily rozhovory převzaté z partnerských portálů v rámci sítě EurActiv, chceme nyní čtenářům nabízet větší počet vlastních interview, které budou odrážet především postoje domácích aktérů evropské politiky a pomohou vytvořit skutečnou debatu o evropských otázkách, která v českých médiích podle našeho názoru stále chybí,“ uvedl Jan Vitásek, šéfredaktor portálu EurActiv.cz.