Hospody bez kouře: Každý pokus má cenu, říká bývalý ministr Heger

zdroj: Pixabay.com; autor: tatlin

Poslanci hnutí ANO navrhují zákaz kouření ve všech prostorách společného stravování. Může dlouhodobě diskutovaná otázka ve Sněmovně bez problémů projít? Nebylo by moudřejší počkat na rozsáhlejší novelu protikuřáckého zákona, kterou chystá ministerstvo zdravotnictví? Boj s kouřením je běh na dlouhou trať a čím více pokusů, tím větší šance na úspěch, myslí si bývalý ministr z TOP 09 Leoš Heger.

Česko má nakročeno k tomu, aby se připojilo k řadě dalších evropských zemí, které zakazují kouření v restauracích. Poslanci už dostali návrh stručné novely „protikuřáckého zákona“, která má právě jediný cíl – zákaz kouření ve vnitřních prostorách společného stravování.

S návrhem přišla skupina poslanců hnutí ANO, které tak podpořilo nápad svého člena Radka Vondráčka. Ten návrh zdůvodňuje tím, že Česká republika je jedinou zemí, která kouření v restauracích nijak nereguluje.

Majitelé se v Česku mohou rozhodnout pro kuřácký, nebo nekuřácký podnik, nebo restauraci pomocí stavebního oddělení rozdělit na kuřáckou a nekuřáckou část. Praxe ale ukázala, že taková úprava nestačí, myslí si poslanec.

„Mezi kuřáckou a nekuřáckou částí totiž z povahy věci nemůže být neprodyšná zeď nakreslená na grafické značce ‚Stavebně oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky‘, ale vzduch, kterým se kouř volně šíří,“ píše v důvodové zprávě.

Připomíná také průzkum agentury Ipsos a Fakulty sociálních věd UK z roku 2012, podle kterého si zákaz kouření ve stravovacích zařízeních přeje 78 % dospělé populace.

Praštit půllitrem

Kouření v zařízeních společného stravování se v Česku řeší už dlouhá léta. Na místě je proto otázka, jestli se naplní Vondráčkovo očekávání, že problém lze jednoduše vyřešit jednou větou v zákoně.

„Z legislativního hlediska jde o jednoduchou úpravu, problematická je ale věcná stránka návrhu,“ řekl k tomu EurActivu poslanec TOP 09 Leoš Heger, který se jako někdejší ministr zdravotnictví snažil zákaz kouření v restauracích prosadit minulý rok.

Heger (TOP 09): „Díky podobným iniciativám se o problematice kouření znovu diskutuje v médiích i jinde, a může tak posilovat trend nekuřáctví.“

Jeho ministerstvo tehdy připravilo komplexnější novelu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky tabáku, alkoholu a jiných návykových látek, která ovšem v tehdejší vládě Petra Nečase neprošla kvůli odporu ministrů z ODS.

Podle bývalého ministra lze očekávat tlak tabákové lobby a také hojné diskuze mezi zastánci ochrany lidského zdraví a zastánci svobody podnikatelů.

Jak na květnovém semináři v poslanecké sněmovně konstatoval také bývalý poslanec ODS Boris Šťasný, který v minulosti konec kouření v restauracích sám navrhoval, proti zákazu se užívá řada účelových mýtů. Jedním z nich je podle něj argument, že podobně by bylo možné regulovat pití alkoholu a konzumaci tučných jídel.

„Jestliže pobývá v uzavřené místnosti kuřák s nekuřákem, nekuřák je poškozován pasivním kouřením, tedy kouřem produkovaným cigaretou kuřáka. Máte-li však v jedné místnosti pijáka piva s pijákem limonády, oba spolu mohou spokojeně pobývat, nerozhodne-li se opilý piják piva praštit pijáka limonády do hlavy,“ řekl s nadsázkou.

Populismus před volbami?

Podle Hegera by se nemělo zapomínat na několik důležitých otázek. Například na to, že pasivnímu kouření v kuřáckých restauracích jsou vystaveni nejen hosté-nekuřáci, ale také zaměstnanci. Ne každý má přitom možnost jednoduše změnit zaměstnání, upozorňuje Heger.

Kouření v restauracích nebo barech má také výrazný vliv na kouření mladých lidí, připomíná ve svém návrhu poslanec Vondráček. Podle zmíněného průzkumu totiž mládež často kouří právě při zábavě v baru nebo hospodě.

Podle předsedy Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka je zákaz kouření v restauracích téma, kterým se chtějí poslanci zviditelnit. „Je před volbami, je to oblíbené politické téma,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu.

Na zákaz kouření se přitom nechystají jen poslanci ANO, ale také ministerstvo zdravotnictví, které má do konce roku představit rozsáhlejší novelu zmíněného zákona, která má mimo jiné omezit dostupnost tabákových výrobků a alkoholu. Ministerstvo vychází i ze staršího návrhu bývalého šéfa resortu Hegera.

Trend posiluje

Nemělo by tedy větší smysl počkat na komplexní zákon? Podle Vondráčka není na co čekat. Zákaz kouření v restauracích totiž nepředstavuje pro provozovatele žádné zvláštní náklady a veřejnost je na opatření připravena. „Proto není vhodné čekat na schválení vládního návrhu,“ shrnuje.

Vondráček (ANO): „Zákaz nepředstavuje pro provozovatele žádné zvláštní náklady a veřejnost je na opatření připravena.“

Že ministerstvo chystá vlastní zákon, to podle něj nevadí. „Naopak, přijetí předkládaného návrhu bude znamenat vyřešení otázky kouření v zařízeních společného stravování, což usnadní cestu vládnímu návrhu,“ myslí si.

To může být pravda i podle Hegera. Regulace kouření je prý běh na dlouhou trať a jen málokterý pokus je nakonec úspěšný. Čím je tedy pokusů více, tím lépe, domnívá se. Proto je podle něj možné poslanecký návrh ANO přivítat.

„Díky podobným iniciativám se o problematice kouření znovu diskutuje v médiích i jinde, a může tak posilovat trend nekuřáctví,“ řekl také redakci.

Právě diskuze a dlouhodobý tlak na změnu společenského vnímání je podle něj při boji s kouřením důležitý. „Je to stejné jako plivání na veřejnosti. Ještě před půl stoletím bylo zvykem plivat veřejně do plivátek, což bylo nejen nehygienické, ale také odpudivé,“ přirovnává. Také kouření se podle něj stále více přesouvá do sféry činností, které jsou nepřijatelné.

Uvědomují si to prý i samotní kuřáci, kteří akceptují, že jejich zlozvyk je z veřejného prostoru vytlačován, uzavřel bývalý ministr.

Autor: Adéla Denková