SLEDUJTE S NÁMI – Summit EU: Energetická unie & Ukrajina

český premiér Bohuslav Sobotka při příjezdu na Evropskou radu; zdroj: Rada EU.

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes v Bruselu schází se svými protějšky z ostatních unijních zemí. Jednat budou o energetické unii, ale také o Ukrajině, Rusku a pokračování programu Východního partnerství. Na okraj summitu proběhne i jednání o řeckém dluhu. EurActiv dění sleduje na místě.

Český premiér Bohuslav Sobotka je v Bruselu už od včerejška. Sešel se s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, se kterým mluvil nejen o tématech summitu, ale také o aktuálním dění ve Visegrádské skupině. Pak zamířil do Evropské komise za jejím šéfem Jeanem-Claudem Junckerem. S ním hovořil hlavně o čerpání evropských fondů.

Večer se premiér setkal s Čechy pracujícími v bruselských institucích. Mluvil s nimi o plánech své vlády v evropské politice a také o strategii pro prosazování Čechů do Bruselu. Setkání se zúčastnila i evropská komisařka Věra Jourová.

Dnes měl Sobotka jednání s místopředsedou Komise Marošem Šefčovičem. Jeho návrh na vytvoření evropské energetické unie má být jedním z hlavních témat summitu. Následovalo setkání s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem.

Český ministerský předseda se ještě setká s ostatními premiéry Visegrádské skupiny. A pak už zasedne Evropská rada.

EurActiv sleduje dění přímo na místě, kde má svou redaktorku Adélu Denkovou. Vy můžete přehled o průběhu summitu získat prostřednictvím našeho Storify nebo na Twitteru. Sledujte profily @EurActiv_CZ a @Adela_Denkova.