SLEDUJTE S NÁMI – Summit EU: Investiční balíček a Ukrajina

zdroj: Rada EU.

Brusel dnes a zítra hostí summit lídrů EU. Hlavním tématem pracovní večeře bude investiční plán šéfa Komise Junckera a také aktuální situace na Ukrajině. Za Českou republiku se jednání zúčastní premiér Bohuslav Sobotka. Ještě před odpoledním zasedáním Evropské rady proběhne koordinační schůzka ministerských předsedů Visegrádské čtyřky.

V odpoledních hodinách se do unijní metropole začnou sjíždět vysoce postavení politici, aby tu po dva dny jednali o aktuálních otázkách.

První den setkání je na agendě výměna názorů s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem a poté pracovní večeře za účasti předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera a prezidenta Evropské investiční banky Wernera Hoyera. Druhý den bude jednání pokračovat. Jeho závěr se očekává krátce po poledni.

Program pracovní večeře je jasný: nový investiční balíček, který nedávno představil šéf Komise Juncker, a aktuální situace na Ukrajině.

Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Bohuslav Sobotka. Před zahájením summitu se sejde na koordinační schůzce s předsedy vlád zemí Visegrádské čtyřky.

Prosincová Evropská rada je poslední před koncem roku, jedním prvenstvím se ale pochlubit může. Bude to totiž poprvé, co se jejího řízení ujme nový „evropský prezident“ Donald Tusk. V úřadu nahradil Belgičana Hermana Van Rompuye.

Přímo z místa bude tweetovat šéfredaktorka EurActivu Lucie Bednárová (@Bednarova_EAcz).

Prostřednictvím Storify můžete sledovat naši online reportáž.