Německo zavádí směrnici o vysílání pracovníků. Občané EU tak zde budou pracovat za stejných podmínek jako místní

[© Shutterstock/Natasa Adzic]

Pro občany zemí Evropské unie vyslané do Německa za prací mají do budoucna platit prakticky stejné podmínky jako pro zdejší zaměstnance. Počítá s tím návrh, který dnes schválila německá vláda. Přinese podle ní ochranu zahraničních zaměstnanců, ale také férovější podmínky pro německé firmy.

„V zásadě budou napříště pro zaměstnance ze zahraničí po 12 měsících platit všechny v Německu předepsané pracovní podmínky,“ shrnula vláda změny na svém webu. Jedná se o implementaci kontroverzní revize směrnice EU o vysílání pracovníků z poloviny roku 2018, která by měla být zavedena do národních právních řádů k 30. červenci 2020.

Firmy ze zemí EU, které do spolkové republiky vyslaly své zaměstnance, musí už nyní dbát na některá opatření – například povinnost vyplácet jim přinejmenším německou minimální mzdu. Nově budou muset dodržovat i závazné tarifní dohody, a to také, pokud jde o plat v nich pro daný obor stanovený. Rovné platové podmínky se týkají také stejné sazby za přesčasy nebo výše příplatků za práci v nebezpečném prostředí.

Zákon, který má po schválení parlamentem vstoupit v platnost 30. července, počítá také s tím, že zaměstnavatelé budou muset dodržet určité podmínky týkající se ubytování, které svým zaměstnancům poskytují. Zaměstnancům, které v rámci spolkové republiky vyšlou na pracovní cestu, budou muset pokrýt její náklady.

Stejný plat za stejnou práci na stejném místě. Země EU se dohodly na kontroverzní směrnici

Po více než jednom roce dohadů se evropské země shodují na budoucích pravidlech pro vysílání pracovníků. Kontroverzní směrnici však ještě musí schválit Evropský parlament, který se s Radou v několika bodech neshoduje.

Dodržování nového zákona, který se netýká dálkových řidičů, pro které platí odlišná pravidla, bude hlídat celní správa. Posílí kvůli tomu o 1000 nových členů.

Čechy láká do Německa vysoká mzda i příspěvky na děti. Neví si ale rady se sociálním zabezpečením

Pracovat v Německu se Čechům vyplatí. Alespoň o tom svědčí situace v Plzeňském kraji, který čelí odlivu pracovníků směrem na západ. Rozdílné úrovně mezd, ale i sociálního zabezpečení, však vyvolávají v evropském prostoru bariéry.