Načítám Akce

« All Akce

XVI. Brněnské politologické sympozium

Březen 19 @ 9:00 am - 2:45 pm

Mezinárodní politologický ústav MU a Nadace Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice zvou na XVI. Brněnské politologické sympozium s podtitulem „Lokální politika a územní samospráva v České republice: reformy a inovace“

Před třiceti lety se v tehdejším Československu uskutečnily první svobodné komunální volby po sametové revoluci a od té doby je lokální politika předmětem zájmu nejen značné části veřejnosti, ale též častým objektem odborného výzkumu. Letošní, již šestnácté politologické sympozium se bude věnovat právě různým aspektům politiky na místní úrovni.

První panel se bude věnovat především otázkám politické participace v komunální politice a způsobu, jak může lokální samospráva ovlivňovat „vyšší“ patra politického systému. Druhý panel naopak představí některé často diskutované problémy, jako je financování obcí, existence malých správních jednotek a další. Sympozium bude zakončeno odpoledním Kulatým stolem, ve kterém budou odborníci z řad akademiků, komunální politiky, ale i justiční sféry a státní správy diskutovat problémy současného volebního systému a jeho možné inovace.

Program konference:

8:30 – Registrace

9:00 – Zahájení

9:20 – 10:50 – 1. panel (Demokracie na lokální úrovni)

10:50 – 11:00 – Přestávka na kávu

11:00 – 12:30 – 2. panel (Problémy lokální politiky)

12:30 – 13:30 – Oběd (formou rautu)

13:30 – 14:45 – Kulatý stůl (Volební systém zralý na reformu?)

14:45 – Závěr konference

Podrobný program a registrace je k dispozici zde: https://www.iips.cz/cz/konference/xvi-brnenske-politologicke-sympozium/.

Podrobnosti

Datum:
Březen 19
Čas:
9:00 am - 2:45 pm
Webová stránka:
https://www.iips.cz/cz/konference/xvi-brnenske-politologicke-sympozium/

Pořadatel

Mezinárodní politologický ústav MU a Nadace Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice

Místo konání

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
Joštova 10
Brno,
+ Google Mapa