Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Větrná energie v České republice 2012

Prosinec 5, 2012 @ 12:00 am

Společnost B.I.D. services, s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na konferenci Větrná energie v ČR 2012.

Obnovitelné zdroje to v Česku nemají jednoduché a větrná energetika není výjimkou. Energetická legislativa tomuto odvětví nepřeje, a tzv. Státní energetická koncepce (která mimochodem nebyla dosud vládou projednána) nedává ani do budoucna velké naděje na nějaké zásadní zlepšení. Přestože byl tzv. stop stav na připojování odvolán (resp. úřady celou dobu oficiálně popíraly jeho existenci), výstavba a připojování nových zdrojů je velice obtížná a celý sektor je pod velkým tlakem.

Dále pokračují změny v energetické legislativě a zatím není jasné, jak konkrétně se promítnou změny energetického zákona a nového zákona o podporovaných zdrojích energie do praxe a jak tyto legislativní posuny změní sektor obnovitelných zdrojů a podmínky pro provozování větrných elektráren. 

Nový energetický zákon přináší povinnost dispečerského řízení a s tím související možnost  odpojení elektráren od soustavy v případě přetlaku energie. Mění se systém podpory, mechanismus výkupu elektřiny a zavádí institut hodinových zelených bonusů.

Legislativní prostředí a změny, které do sektoru větrné energetiky tento rok dvě již zmiňované novelizace přináší, budou jedním z hlavních témat letošního ročníku konference. Budeme se snažit nastínit, jak se  bude situace vyvíjet dál a zejména, jak se nové podmínky, které naši zákonodárci a regulátoři nastavili pro další rozvoj větrných elektráren v ČR, promítnou do praxe.

Kdy: 5. prosince 2012

Kde: hotel DAP Praha

Bližší informace o konferenci

Podrobnosti

Datum:
Prosinec 5, 2012
Čas:
12:00 am
Webová stránka:
http://www.bids.cz/cz/konference/Vetrna_energie_v_CR_2012/192

Místo konání

Praha, hotel DAP

Pořadatel

B.I.D. services