Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Veřejné politiky napříč EU – cíle, efektivnost a dopady

Listopad 23, 2018 @ 8:30 am - 3:00 pm

Vysoká škola AMBIS ve spolupráci s Evropským hrnutím v České republice pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zvou na konferenci Veřejné politiky napříč EU – cíle, efektivnost a dopady. Jedná se o II. konferenci z cyklu FISKÁLNÍ DIALOG.

Veřejné politiky hrají významnou roli v životě občanů u nás, v zemích Visegrádské čtyřky a celé EU. Jejich cíle, efektivnost a dopady jsou nejen obsahem každodenní, rutinní činnosti veřejné správy, nýbrž i předmětem odborné diskuze a multidisciplinární vědecké analýzy.

Druhý ročník cyklu mezinárodních odborných konferencí Fiskální dialog se proto zaměří na různé aspekty veřejných politik u nás, v zemích Visegrádské čtyřky i celé EU. Veřejné politiky jsou hybným činitelem veřejné správy, úzce souvisí s rozhodováním o veřejných financích a jejich dopady ovlivňují rozsah, strukturu a činnost veřejného sektoru. Proto bychom chtěli iniciovat diskuzi odborníků, tvůrců a realizátorů veřejných politik napříč EU k výměně poznatků, odborných názorů, zkušeností a příkladů dobré praxe.

V rámci letošního ročníku konference „Veřejné politiky napříč EU – cíle, efektivnost a dopady“ bychom proto chtěli soustředit pozornost zejména na následující tematické okruhy:

  • Veřejné politiky v ČR, V4 a EU
  • Veřejné politiky optikou veřejných financí
  • Regionální aspekty veřejných politik
  • Veřejná politika v oblasti vzdělávání
  • Veřejné politiky a role veřejné správy
  • Konsekvence veřejných politik pro veřejný sektor

Konference je určena domácím a zahraničním tvůrcům, realizátorům a analytikům veřejných politik ve všech oblastech jedince a společnosti, vysokoškolským studentům jakožto i široké odborné veřejnosti.

Více informací o konferenci nalezenete na stránkách konference: https://www.fidi.cz/.

 

Podrobnosti

Datum:
Listopad 23, 2018
Čas:
8:30 am - 3:00 pm

Místo konání

Praha