Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Prosperující Česko II.

15 dubna @ 9:00 am - 12:00 pm

Portál EURACTIV.cz zve na online konferenci Prosperující Česko II. Konference se bude věnovat budoucnosti evropských fondů a jejich využití v České republice.

Konferenci pořádají Hospodářské noviny spolu s portálem EURACTIV.cz, a vystoupí na ní členové vlády, státní správa, ekonomové, odborníci, regionální lídři i inovativní podnikatelé.

PROGRAM

1. diskusní panel

09:00 – 10:30 hod.

Česká republika čelí kvůli pandemii covid-19 rekordnímu propadu ekonomiky. Český rozpočet se však může opřít o podporu z evropských fondů, které ČR pomáhají snižovat ekonomické rozdíly jak mezi jednotlivými kraji, tak i mezi ČR a západními zeměmi. Jak nám mohou fondy Evropské unie pomoci opět nastartovat ekonomický růst? Kam bychom je měli investovat?

Moderátorka: Aneta Zachová, šéfredaktorka serveru EURACTIV.cz

Panelisté:

  • Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
  • Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy
  • Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady
  • Pavlína Žáková, ekonomická poradkyně, Zastoupení Evropské komise v ČR

2. diskusní panel

10:30 – 12:00 hod.

Česká města a obce procházejí výraznou proměnou. V ulicích se začínají objevovat „chytré“ lavičky, na střechách rostou městské fotovoltaické elektrárny a úřady postupně zavádějí nová digitální řešení. Jak chytré technologie mění život v českých městech? Daří se v tuzemsku chytrá řešení zavádět? Jak nám v tom pomáhá EU?

Panelisté:

Online konference je součástí projektu Proměny českých regionů, který realizuje vydavatelství Economia společně se zpravodajským portálem EURACTIV.cz. Projekt je spolufinancován komunikačním grantem Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální rozvoj (DG Regio)

Konferenci sledujte živě na iHNed.cz nebo na Facebooku ve čtvrtek 15. dubna od 9:00.

Podrobnosti

Datum:
15 dubna
Čas:
9:00 am - 12:00 pm
Webová stránka:
https://events.economia.cz/21100-prosperujici-cesko-ii

Místo konání

Online konference – Facebook nebo web iHNed.cz

Pořadatelé

Economia, a.s.
EURACTIV.cz