Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Pražský evropský summit 2021

12 července - 14 července

Ve dnech 12. – 14. července se v pražském Černínském paláci sejdou vrcholní evropští představitelé, zástupci akademické půdy a think-tanků, ale i delegáti z korporátní sféry a médií, za účelem diskuze o otázkách týkajících se evropské integrace a strategické autonomie.

Sedmý ročník Pražského evropského summitu je rozdělen do dvou okruhů zaměřených na politická a ekonomická témata. V rámci politického okruhu se bude diskutovat o otázkách týkajících se vnějších vztahů EU, jako je demokratizace ve světě, transatlantické záležitosti, mezinárodní obchod nebo politika sousedství EU. Ekonomický blok se zaměří na otázky týkající se post-pandemické obnovy od evropské zelené dohody, digitalizace až po ekonomickou a genderovou (ne)rovnost.

Kromě veřejných panelových diskusí a expertních uzavřených kulatých stolů přivítá summit také 30 mladých politických lídrů na formátu Future European Leaders Forum, které se bude konat od 12. – 16. července. Tento formát se uskutečňuje ve spolupráci s Konferencí o budoucnosti Evropy. Širší veřejnost bude mít skvělou příležitost sledovat summit prostřednictvím jeho online platformy, zatímco všichni řečníci, novináři, mladí lídři a partneři summitu se fyzicky sejdou v sídle Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Od svého vzniku v roce 2015 je cílem pražského evropského summitu rozvíjet strategickou diskusi o celoevropských tématech z pohledu střední a východní Evropy. Každý rok na summitu navíc český ministr zahraničí uděluje cenu „Vision for Europe“ osobnosti, která se významně zasloužila o evropskou integraci, ani letos tomu nebude jinak. V loňském roce byla oceněna Federica Mogherini.

V případě, že chcete sledovat průběh Pražského evropského summitu a novinky o řečnících, programu, partnerech či další důležité oznámení, můžete být v obraze prostřednictvím webové stránky, Facebooku, Instagramu, Linkedinu, Twitteru a také hashtagů #PES2021 a #PragueSummit.

Podrobnosti

Zahájení:
12 července
Ukončení:
14 července
Webová stránka:
https://www.praguesummit.eu

Pořadatelé

Institut pro Evropskou politiku EUROPEUM
Ústav mezinárodních vztahů

Místo konání

Praha – Černínský palác
Loretánské nám. 5
Praha 1,
+ Google Mapa