Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

NIMBY Efekt

Leden 24 @ 8:30 am - Leden 25 @ 2:00 pm

NIMBY efekt se stal v posledních letech nedílnou součástí procesu, který provází konkrétní stavební projekt od jeho začátků až po jeho úspěšné či neúspěšné ukončení. NIMBY (z angličtiny postoj NOT IN MY BACKYARD – ne na mém dvorku) je charakterizováno jako negativní postoj veřejnosti vůči připravovaným stavebním projektům, a to jak soukromým, tak i veřejným. Občané, v jejichž sousedství se připravuje výstavba (typicky dálnice, letiště, ČOV, spalovny či např. větrné nebo solární elektrárny, ale i bytové či administrativní projekty) si sice uvědomují výhody, které to pro ně i společnost tento projekt přináší, ale přesto jej ve své blízkosti nechtějí. Zrušené nebo zpožděné projekty pak stojí investory i daňové poplatníky milióny.

Kompenzace pro dotčené obyvatele může mít nejrůznější podobu a investoři si začínají být lokálních potřeb pro místní obyvatele vědomi. V České republice existuje řada dobrých příkladů, kdy investor uzavřel s obcí smlouvu o rozvoji území. Jeho zájmem tedy není dané území pouze „vytěžit“, ale přinést celé lokalitě kompenzace s přidanou hodnotou.

Jak tedy postupovat, aby byl projekt úspěšně realizován? Jakou roli hraje územní plánování v NIMBY efektu? Kdy je vhodné zahájit aktivní komunikaci s veřejností? Jak nalézt porozumění a společnou řeč mezi investory a společností?

Na tyto a další otázky se konference NIMBY pokusí odpovědět. V letošním roce jsou nově pro zájemce připravené také dvě komentované prohlídky, při kterých se budou moci seznámit s konkrétním projektem, zvoleným participačním procesem, kompenzacemi pro dotčené obyvatele i postupem samosprávy.

Na setkání s Vámi se těšíme!

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 24 @ 8:30 am
Ukončení:
Leden 25 @ 2:00 pm
Webová stránka:
http://www.bids.cz/cz/konference/NIMBY_efekt_(obcane-mesto-investor)/402

Místo konání

Neznámé místo konání
Praha,

Pořadatel

b. i. d. services