Načítám Akce

« All Akce

 • akce již proběhla.

Konference Architektura dětem 2019: PARTICIPACE DĚTÍ A MLÁDEŽE

Říjen 24, 2019 - Říjen 25, 2019

Ve dnech 24. a 25. října 2019 se v prostorách CAMP IPR Praha a na Fakultě architektury ČVUT v Praze koná třetí ročník konference zaměřené na architekturu a děti. Cílem konference je seznámit odbornou a laickou veřejnost s možnostmi efektivního zapojení nejmladší generace do plánování veřejného prostoru a zároveň představit možnosti a přínosy participace jako nástroje ve vzdělávání.

“Víte, kdo je největším odborníkem na hru a trávení vlastního volného času? Samozřejmě děti. Proč se tedy při plánování zásahů do veřejného prostoru neptáme častěji také na jejich názor? Přijďte se inspirovat a sdílet zkušenosti s tím, jak participace se zapojením dětí může významně přispět ke vzniku veřejných prostorů, které budou opravdu pro všechny”. říká organizátorka konference architektka Mirjana Petrik.

Pro koho je konference určena?

Konference je otevřená všem, kteří veřejný prostor plánují, i těm, kteří jsou nablízku dětem. Srdečně přivítáme představitele státní správy i samospráv měst a obcí, zástupce ministerstev, organizátory a mediátory participativních setkání, učitele a ředitele škol, architekty, projektanty, designéry a studenty.

Koho můžete na konferenci potkat?

 • Ingvil Aarholt Hegna – norská konzultantka organizace Design and Architecture Norway (DOGA). Specializuje se na participaci v plánovacím procesu. Vedla projekt Kid’s tracks, který dětem pomocí nových technologií umožňuje zapojení do plánovacích procesů.
 • Osamu Okamura – děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Během svého studijního pobytu v Chicagském architektonickém centru se zaměřoval na programy pro děti a mládež.
 • Karolína Koubová – primátorka Statutárního města Jihlava a Vít Zeman – náměstek primátorky, kteří představí strategii města, ve které se počítá s aktivním zapojením dětí do úprav veřejných prostorů tak, aby reflektovaly také jejich potřeby a zájmy.

Dále na konferenci vystoupí:

 • Klára Šimáčková Laurenčíková – předsedkyně Vládního výboru pro práva dítěte
 • Mirjana Petrik – architektka a předsedkyně spolku Město přátelské k dětem, z.s.
 • Nadace Proměny Karla Komárka – proměny měst s lidmi a pro lidi
 • Ondřej Lněnička – ředitel ZŠ profesora Švejcara
 • Jan Smrčka – vedoucí kanceláře mezinárodního programu Ekoškola v ČR
 • Blanka Klimešová – koordinátorka projektů Bezpečné cesty do škol a Pěšky do školy
 • Jana Kostelecká – koordinátorka programu pro studenty a mládež v CAMP, IPR Praha
 • Petr Klápště – expert na zapojování veřejnosti do územního a strategického plánování
 • a další…

Konferenci pořádá Fakulta architektury ČVUT v Praze ve spolupráci se spolky Město přátelské k dětem, z.s. a To město, z.s. Partnery konference jsou Nadace Via, Nadace Proměny Karla Komárka, CAMP Praha a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Záštitu konferenci udělil Magistrát hl. m. Praha, Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká komora architektů.

Kontakt: Mirjana Petrik, tym@architekturadetem.cz, +420 774 414 626, www.architekturadetem.cz

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 24, 2019
Ukončení:
Říjen 25, 2019
Webová stránka:
http://www.architekturadetem.cz/

Pořadatel

Fakulta architektury ČVUT v Praze ve spolupráci se spolky Město přátelské k dětem, z.s. a To město, z.s. Partnery konference jsou Nadace Via, Nadace Proměny Karla Komárka, CAMP Praha a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Místo konání

CAMP IPR Praha
Vyšehradská 51
Praha 2, Praha
+ Google Mapa