Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Energie ve firmách úsporně a inovativně

Říjen 3, 2017

Česká republika by měla do roku 2020 splnit svůj závazek vůči EU a snížit spotřebu energie o více jak 50 petajoulů. K tomu má k dispozici více jak 51 miliard  v evropských dotacích. Čerpání evropských peněz se však příliš nedaří, firmy o ně nemají zájem, vzhledem k příliš komplikovaným podmínkám čerpání.

Lepší podmínky pro získání dotací z OP PIK na energeticky úsporná opatření by měly být připravené od září 2017. Jedná se zejména o zvýšení limitu pro velké firmy, který by nově měl být až do 60 % celkové alokované částky v programu Úspory energie.

Nastartuje revize programu OP PIK větší zájem firem o čerpání peněz z evropských fondů? Podaří se nám splnit závazek na zvýšení energetické účinnosti ?
A jak jsou na tom firmy samotné? Mají zájem snižovat energetickou náročnost své výroby, provozů a budov?  Vyplatí se jim investovat do úspor? Proč nechtějí evropské peníze?
Přestože další potenciál energeticky úsporných opatření v průmyslu je podle mnohých dnes již omezený, i v současné době se realizují projekty, které přinášejí úspory a inovace a mnohdy k tomu nejsou zapotřebí ani dotace. Kde je největší potenciál pro úsporná opatření? Jsou dotace hlavním motivem pro energeticky úsporná opatření nebo se vyplatí realizovat tato opatření i bez nich? 
Konference navazuje na úspěšně realizované konference Hospodaření s energií v podnicích v letech 2008-2015. Bude se věnovat nejenom státní politice energetických úspor, cílům EK a dotační politice, ale zejména chce představit zkušenosti firem – realizované projekty, nápady, inovace a možnosti jak ve firmách hospodařit s energiemi, jaké výsledky v podobě úspor to může přinést a zda to má celé smysl…
Program konference v tuto chvíli připravujeme, postupně jej budeme aktualizovat.
Těšíme se již teď na setkání s Vámi v říjnu v Praze!
Za tým společnosti B.I.D. services,

Marcela Musílková

Podrobnosti

Datum:
Říjen 3, 2017
Webová stránka:
http://www.bids.cz/cz/konference/Energie_ve_firmach_usporne_a_inovativne/393

Místo konání

Hotel DAP
Praha,

Pořadatel

b. i. d. services