Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Debata Café Evropa: Česká republika a euro – čeho se bojíme?

Únor 8 @ 6:00 pm - 9:00 pm

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali na první debatu z cyklu Café Evropa v roce 2018. Debatu pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM.

Tentokrát se uskuteční debatní podvečer s názvem „Česká republika a euro“.

Debata se koná ve čtvrtek 8. února 2018 od 18:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1). Pozvání přijali:

  • Elena Kohútiková, bývalá vice-guvernérka Národní banky Slovenska
  • Jan Skopeček, poslanec a zastupitel Středočeského kraje, ODS
  • Modeace: Filip Horký ze Seznam Zprávy

 

Pozvánku v PDF naleznete zde. Pro více informací navštivte facebookovou událost.

K zavedení společné evropské měny se Česká republika zavázala již při vstupu do Evropské unie v roce 2004, vstup do Eurozóny se ale již několik let odkládá. V poslední době se diskuze opět otevírá, což mimo jiné souvisí s iniciativou předsedy Evropské komise J. C. Junckera ohledně nových alternativ vývoje evropské integrace, především s konceptem tzv. vícerychlostní Evropy. V prosinci 2017 se konal summit o reformě eurozóny, ke kterému se v lednu 2018 vyjádřil i Evropský parlament. Rokovalo se o zvýšení odolnosti eurozóny vůči budoucím krizím a padly návrhy na vznik Evropského měnového fondu či funkce evropského ministra financí. Donald Tusk se pro důležitost debaty rozhodl přizvat i Česko a Chorvatsko i když ještě neratifikovaly rozpočtový pakt.

Kdy bude pro zavedení eura v Česku vhodný čas? Je na to naše ekonomika připravena? Jaké dopady by přijetí eura mělo na podnikatele a běžné lidi? Kdo jsou největší zastánci a odpůrci eura? Kam se po přijetí eura posunulo Slovensko a jak u našich sousedů přechod k euru probíhal? Může se z České republiky stát kvůli nepřijetí eura „evropský odpadlík“?  A jak by vlastně samotný proces přechodu k nové měně vypadal?

Těšíme se na Vaši účast!

Podrobnosti

Datum:
Únor 8
Čas:
6:00 pm - 9:00 pm

Místo konání

Evropský dům
Jungmannova 24
Praha 1, Česká republika

Pořadatelé

Zastoupení Evropské komise v ČR
Informační kancelář Evropského parlamentu