Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Česko-německý den: Krize etablovaných politických stran ve střední Evropě?

21 října @ 9:00 am - 3:15 pm

Ve čtvrtek 21. října se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity odehraje již 8. Česko-německý den, tentokrát s podtitulem „Krize etablovaných politických stran ve střední Evropě?“.

Volební klání v mnoha evropských zemích přinášejí v posledních letech pokles podpory pro politické subjekty, které vzhledem k jejich délce působení a jednoznačné ideologii označujeme jako standardní, klasické nebo etablované. Střední Evropa v tomto směru není výjimkou. I v souvislosti s podzimními parlamentními volbami v České republice a v Německu se proto nabízí celá řada otázek, jejichž zodpovězení bude tématem této konference.

Odborníci z ČR a sousedních zemí se budou věnovat nástupu tzv. populistických stran, krizi zdejších, historicky úspěšných politických subjektů a jejich budoucnost v ČR a okolních státech. Těšit se můžete na přednášky Lubomíra Kopečka, Vlastimila Havlíka, Anny Shavit, Josefa Mlejnka, Petry Vodové a dalších odborníků na výzkum politických stran. U Kulatého stolu budou diskutovat David Klimeš, Eva Lebedová a Kilian Kirchgeßner.

 

Můžeme vám s potěšením oznámit, že konference proběhne klasicky v prostorách Auly Fakulty sociálních studií! Kromě toho bude ovšem konference dostupná i online formou videostreamu přes platformu ZOOM. Odkaz na připojení bude zaslán krátce před konferencí na email uvedený při registraci, která je platná na prezenční i online účast.

Zajištěno bude simultánní česko-německé tlumočení a také občerstvení. Vstup na konferenci je bezplatný.

Registrace na konferenci a podrobný program jsou k dispozici zde:

Odkaz na Facebookovou událost je zde:

Podrobnosti

Datum:
21 října
Čas:
9:00 am - 3:15 pm
Webová stránka:
www.bit.ly/cesko-nemecky-den2021

Pořadatel

Mezinárodní politologický ústav a nadace Konrad-Adenauer-Stiftung.

Místo konání

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
Joštova 10
Brno,
+ Google Mapa