Přemysl Danda

Změňme naše chování, jinak se příroda ozve sama, varuje soukromý zemědělec Daniel Pitek

Na úpatí Milešovky v Českém středohoří žije Daniel Pitek, který se rozhodl opustit své podnikání v Německu a už přes patnáct let navrací tomuto koutu země původní vzhled a podobu. Na svých šesti stech hektarech půdy ukazuje ostatním, jak správně ekologicky hospodařit a jak bojovat se současnými klimatickými problémy.
Evropské finance 30-03-2019

Majitel ekologické ovčí farmy a zároveň učitel rozváží jehněčí až do domu a sní o agroturistice

Vystudoval politologii a začal pracovat na Úřadu vlády, kde měl na starosti programy pro školy, jako jsou například veřejné akce či dny otevřených dveří. Poté, co nastoupil do vlády Andrej Babiš, se Petr Musil rozhodl odejít na venkov.
Evropské finance 11-03-2019

Roboti nepotřebují pauzu na oběd

„V současném zemědělství je třeba se zaměřit na využívání nových technologií a robotů,  kteří dokážou výrazně ulehčit a zefektivnit náročnou práci,“ říká majitel rodinné farmy v Peršíkově Jan Frühbauer. 
Evropské finance 03-03-2019

Pštrosí farma u Roudnice nad Labem patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Potíže jí dělá Afrika

Kousek od Roudnice nad Labem leží vesnice Židovice, která má zhruba tři stovky obyvatel. Na první pohled nijak výjimečná obec, na ten druhý ovšem zjistíte, že v ní jsou v početní převaze pštrosi oproti lidem. Nachází se zde totiž rodinná farma Lukáše Krejného, jemuž na jeho vlastním pozemku běhá téměř 400 nelétavých afrických opeřenců.
Evropské finance 30-12-2018

Farmář z Kutnohorska chová lamy i vzácné jeleny. Do zemědělské krajiny chce více stromů

Necelých pět kilometrů od Kutné Hory se nachází malá vesnice Miskovice. Na jejím okraji se pasou nejen ovce, ale také jeleni evropští. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby se mezi nimi nepohybovaly i divoké patagonské lamy guanako.