Evropská legislativa týkající se ochrany autorských práv na internetu má za sebou řadu dlouhých diskusí. Právní výbor EP dnes podpořil nejnovější znění směrnice.
Výstavba jaderného experimentálního reaktoru ITER je pro EU finančně náročná. Díky projektu však došlo k vytvoření několika desítek tisíc pracovních míst. ITER by měl navíc v budoucnu získávat energii přelomovým způsobem.
Britská premiérka Theresa Mayová bude dnes večer v Bruselu vyjednávat o podmínkách odchodu země z Evropské unie. Velkým tématem bude i tzv. irská pojistka.
Důvěra Čechů v zahraniční internetové obchody je nízká. O změnu usiluje jak ČR, tak i europarlament. Jedním z prostředků je harmonizace legislativy, ale i snaha zlepšit povědomí Čechů o internetu.
Po kompromisním návrhu Francie a Německa se na předběžných pravidlech shodly všechny členské státy. Nyní svůj souhlas připojil také Evropský parlament.
Velkou nevoli rybářů a myslivců vyvolaly loni zvěsti o tom, že EU chce zakázat olověnou munici a rybářská závaží, aby se tak chránily vodní toky a plochy. Jedná se však pouze o doporučení Bruselu, kterým se členské země nemusí řídit.
Volby do europarlamentu, brexit, energetika, anebo přístup Čechů k oběhovému hospodářství. To je část témat, o kterých v rozhovoru pro EURACTIV.cz hovořil europoslanec Miroslav Poche. Svůj mandát znovu obhajovat nebude.
S rumunským předsednictvím v Radě EU se znovu otevřela otázka dvojí kvality potravin na ministerské úrovni. Dojít by však mohlo i na přechodné období pro společnou zemědělskou politiku EU po roce 2020.
Před Vánoci se objevila zpráva o tom, že vaječný likér čeká v Evropské unii změna názvu. Problémem se stalo mléko, které podle výkladu evropského práva nemá vaječný likér obsahovat. Přestanou výrobci mléko do nápoje přidávat, anebo se vzdají současného označení?
Evropský parlament svým hlasováním prodloužil financování experimentálního reaktoru pro jadernou fúzi do roku 2027. Tento krok do neznáma, který si vyžádá několik miliard eur, ale některé europoslance i nadále znepokojuje. Mohl by však vést k revoluci ve výrobě energie.
Evropská unie by měla zvolit šetrnější přístup v používání pesticidů. Posílit se má především ochrana lidského zdraví, a to hlavně u zranitelných skupin.
Dosavadní jednomyslnost by měla při hlasování o daňových otázkách v Radě EU nahradit kvalifikovaná většina. Změnit by se však měl i způsob danění u velkých digitálních firem.
Velká očekávání přicházejí letos nejen v souvislosti s brzkými volbami do Evropského parlamentu, ale i s nejasným výsledkem brexitu. Změnit by se měla ovšem i budoucí podoba evropské integrace.
Jaká jsou očekávání europoslanců v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu? A jaké hlavní okamžiky se v EU v roce 2019 odehrají? Na naše otázky odpovídali čeští zástupci v europarlamentu. Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, EPP) Moc bych si přál říct, že očekávám zájem voličů,...
Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi. Práce europarlamentu ale ještě nekončí. Jaká legislativa by měla být ještě v rámci stávajících mandátů schválena? Tuto otázku EURACTIV.cz položil současným českým europoslancům.
Zatímco kvalita služeb roste, cena jízdného za vlakovou přepravu se snižuje. Svůj podíl na tom má postupná liberalizace v železniční dopravě. K té bude docházet i v následujících letech.
Vyjednávači členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu se v noci na dnešek dohodli na prozatímní podobě zákazu plastových výrobků na jedno použití.
Více jak šedesát základních i středních škol na Vysočině postupně modernizuje vybavení svých učeben a kabinetů. Novinkou jsou i digitální vzdělávací programy, díky kterým se mohou žáci zajímavou formou naučit, jak funguje cyklus vody v přírodě nebo třeba lidské tělo.
Evropská komise na konci listopadu zveřejnila informace z průzkumu Eurobarometru, který se zaměřil na nadcházející volby do Evropského parlamentu. Většina občanů EU včetně Čechů se bojí, že volby budou ohroženy aktivitami spojenými se zneužitím internetu.