Načítám Akce

« Všechny události

  • akce již proběhla.

German Federal Elections

18.09.2017 08:00 - 10:00
Datum:
18.09.2017
Čas:
08:00 - 10:00
Tagy:
, ,
Organizátor:
Institut pro politiku a společnost, Goethe institut
Místo konání:
Bellevue Restaurant
,
Smetanovo nábřeží 18

Praha, Česká republika

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Goethe Institutem pořádá setkání k diskuzi o německých federálních volbách.

V podzimních federálních volbách bude Angela Merkelová bojovat o čtvrté funkční období v pozici neměcké kancléřky. Ačkoli v předvolebních výzkumech její CDU stále vede, čelí především výzvě Martina Schulze, bývalého předsedy Evropského parlamentu a lídra socialistů. Může být Merkelová poražena?

Otevřenost vůči spolupráci s Merkelovou a jejím středopravým blokem, ale také s liberální FDP, avizují němečtí zelení. Budou letošní volby znamenat zemětřesení pro tradiční hranice německé politiky?

Kdo zvítězí? Kdo zformuje vládu? Jaká jsou hlavní témata kampaně? Jaká je budoucnost Německa a Evropské unie ve smyslu volebních výsledků? Uspěje Alternativa pro Německo?

J. E. Christoph Israngněmecký velvyslanec v ČR

dr. Detmar Doering, ředitel pro střední Evropu a Baltské státy, Nadace Friedricha Naumanna

dr. Berthold Franke, ředitel institutu pro region střední a východní Evropy, Goethe institut

Moderátorem setkání je prof. Matt Qvortrup, politolog, Centre for Trust, Peace and Social Relations, Coventry University. Setkání se uskuteční 18. září 2017. Pracovním jazykem je angličtina, tlumočení nebude zajištěno.  Pracovní snídaně je výhradně pro zvané hosty. 

REKLAMA
REKLAMA