Představitelé EU a afrických zemí diskutují o ilegální migraci

Ministři ze třiceti evropských a 27 afrických států diskutují na dvoudenním setkání v marockém Rabatu o problematice ilegální migrace. Očekává se, že výsledkem jednání bude přijetí akčního plánu na potírání nelegální migrace.

Setkání ministrů probíhá od 10. do 11. července v Rabatu. Jeho cílem je nalézt způsob, jak se vypořádat s rostoucím počtem afrických imigrantů, kteří prchají ze svých zemí za vidinou lepšího života v Evropě.

Akční plán, který by měl být přijat, se zaměřuje na snížení imigrace do EU dvojím způsobem, a to kontrolou vnějších hranic a zmírněním chudoby. Co se týče kontroly vnějších hranic, ministři diskutují o vytvoření společných policejních hlídek ve Středozemí a blízko afrického pobřeží, aby byly včas zastaveny čluny imigrantů.

Od počátku roku 2006 se podle Jean-Philippa Chauzyho, mluvčího Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), na Kanárské ostrovy dostalo přes 10.000 lidí. Dodal, že je to dvakrát více než za celý loňský rok.

V oblasti potírání chudoby se ministři chtějí zaměřit na rozvojové projekty, výuku jazyků a vzdělání potenciálních imigrantů do Evropy.

REKLAMA
REKLAMA